دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

عین‌اللهی: «فساد» خط قرمز وزارت بهداشت است

عین‌اللهی: «فساد» خط قرمز وزارت بهداشت است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که فساد خط قرمز ماست و فرآیند‌های فسادزا را حذف کرده‌ایم بر نظارت جدی بر عملکرد‌ها تأکید کرد.
کد خبر : 874527

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا،  بهرام عین‌اللهی در همایش معاونان توسعه مدیریت و منابع دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، با محکومیت وقایع اخیر در غزه اظهار داشت: متأسفانه برخی سازمان‌های بین‌المللی در این زمینه سکوت کرده‌اند و سکوت آن‌ها نشان‌دهنده ناکارآمدی است. در این زمینه انتظار می‌رود که سازمان جهانی بهداشت در موضوع سلامت مردم غزه و فلسطین کوتاهی نکند و امکانات و تجهیزات لازم دارویی و درمانی را به این مناطق ارسال نماید.

عین‌اللهی با اشاره به تحریم‌های گسترده آمریکا و غرب گفت: با مقاومت و پیروی از رهنمود‌های روشنگر رهبر معظم انقلاب درزمینهٔ اقتصاد مقاومتی می‌توان از این پیچ دشوار تاریخی به‌سلامت عبور کرد.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه باید باکیفیت‌ترین دارو‌ها و تجهیزات پزشکی را برای مردم فراهم کنیم، اظهار داشت: از ابتدای دولت مردمی تمام توان خود را در تأمین بهترین دارو‌ها به کار گرفته‌ایم و تلاش خواهیم کرد در این مسیر روزبه‌روز قوی‌تر عمل کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از برنامه‌های بسیار مهم ما برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع است که تمامی دانشگاه‌ها باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند و همچنین فعال و همگرا خانه‌های بهداشت از موضوعاتی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

عین‌اللهی تصریح کرد: خط قرمز ما در وزارت بهداشت فساد است؛ فرآیند‌های فسادزا حذف شده و باید نظارت جدی بر عملکرد‌ها صورت گیرد.

وی خطاب به معاونان توسعه مدیریت و منابع دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی گفت: تمام توان خود را در انجام فعالیت‌های مفید و ماندگار برای خدمت به مردم به‌کارگیرید و سرعت انجام کار را در تمام امور در اولویت قرار دهید تا مردم ثمره فعالیت‌ها را بچشند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان گفت: با همکاری و همدلی یکدیگر از گذرگاه‌های سخت عبور خواهیم کرد و آینده روشنی در انتظار است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته