جمعه  09  خرداد  1399
قالیباف؛ رئیس مجلس یازدهم
علی حدادی اصل

قالیباف؛ رئیس مجلس یازدهم

در جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی، محمدباقر قالیباف منتخب مردم تهران با ۲۳۰ رأی وکلای ملت رئیس مجلس یازدهم شورای اسلامی شد.
بازگشایی رستوران ها و اغذیه فروشی ها
علی احمدوند

بازگشایی رستوران ها و اغذیه فروشی ها

براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا رستوران‌ها و اغذیه فروشی ها در تهران با رعایت نکات بهداشتی فعالیت خود را آغاز کردند.
خلازیر سرزمین عجایب
عمید فراهی

خلازیر سرزمین عجایب

همه چیز برای فروش، نو یا کهنه سالم یا ناقص فرقی نمی‌ کند قانونی یا غیر قانونی خریدار که باشی، یا به قول کاسب های محلی طالب باشی پیدا میکنی. اولین برخورد با خلازیر مثل قدم گزاشتن تو سرزمین عجایبه اینجا جاییه که میانه یا حد وسط وجود ندارد. از طرفی تعداد زیادی کارگر روز مزد نگران و مضطرب نان روزانه شان، از طرف دیگر ماشین های زباله های بازیافتی که حاصل زباله گردی زباله های شهر تهران است سرازیر این منطقه می شوند برای تفکیک، این وسط فقط یک بازار می تواند شما را جذب خود کند ولی نه آن چیزی که انتظارش را دارید.
زباله گردی روزهای کرونا به قیمت جان
وحید خدادادی

زباله گردی روزهای کرونا به قیمت جان

در این روزها که کرونا زندگی مردم را درگیر کرده است افرادی هستند که بی‌توجه به این ویروس خطرناک اندک روزی خودی را در سطل‌های زباله جستجو می‌کنند انتظار می‌رود نهادهای مسئول برای حمایت آنان چاره‌ای بیندیشند.
در خیابان؛ روزهای کرونایی
علی حدادی اصل

در خیابان؛ روزهای کرونایی

با وجود شیوع ویروس کرونا، حال و هوای این روزهای شهر تغییر کرده. گویی سبک زندگی مردم عوض شده. ماسک، دستکش و شیلد بخشی از وسایل روزمره و حیاتی مردم به حساب می آید. بعضا در پاره ی اوقات خیابان ها خلوت تر و مردم محتاط تر شده اند. این نوع زندگی دیگر در وجود مردم نهادینه شده و حداقل تا از بین رفتن و نابودی ویروس کرونا شهروندان با این الزام خود خواسته همراه هستند.