دوشنبه  01  مهر  1398
آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی در دبیرستان سما 1 مشهد با حضور دکتر طهرانچی
علیرضا میرزایی

آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی در دبیرستان سما 1 مشهد با حضور دکتر طهرانچی

آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی 99-98 مدارس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه در دبیرستان پسرانه سما 1 مشهد مقدس برگزار شد.
آغاز سال تحصیلی در مدرسه استثنایی اندیشه

آغاز سال تحصیلی در مدرسه استثنایی اندیشه

کودکان استثنایی به دلیل نیازهای ویژه ای که برای مراقبت از آن ها باید از طرف والدین و آموزگاران صورت بگیرد، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. و هر چقدر از نظر زمانی استثنایی بودن کودک زودتر تشخیص داده شود، درمان و آموزش ها تاثیر بیشتری بر عملکرد کودک خواهد داشت. والدین با آگاهی از نشانه ها و علائم رفتاری کودکان استثنایی ممکن است به وجود اختلالی مشکوک شوند؛ اما برای تشخیص قطعی متخصصان با استفاده از ابزارهایی مانند تست های هوش، آزمایشات خونی، سی تی اسکن و... به شما پاسخ می دهند. این کودکان و نوجوانان به سه دسته اختلالات هوشی و فعالیت های ذهنی، اختلالات و ضایعات مغزی یا اختلالات عملی مبتلا به اختلالات رفتاری و اختلالات و نقایص حسی و حرکتی و اختلالات عملی رشد تقسیم می شوند.
نودمین شهرآورد پایتخت
عمید فراهی

نودمین شهرآورد پایتخت

در نودمین شهرآورد پایتخت، عصر امروز تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس به مصاف هم رفتند که بازی با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.
مراسم رژه نیروهای مسلح در تهران
علی احمدوند

مراسم رژه نیروهای مسلح در تهران

مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت ۳۱ شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور و فرماندهان ارشد نظامی در جوار حرم امام راحل برگزار شد.
حکایت یک سرپناه
پانته آ نیکزاد

حکایت یک سرپناه

توران درخشنده یکی از اهالی روستای صالح کوتاه در دهستان موگویی استان چهارمحال و بختیاری است که بعد از فوت همسرش، سرپرستی خانواده را به عهده گرفته است. دو تن از فرزندان دختر وی دارای معلولیت جسمی، حرکتی و ذهنی می‌باشند و نوه‌های او قاسم و معصومه نیز در اثر ازدواج فامیلی دچار معلولیت شده‌اند. کمیته امداد امام خمینی(ره) مسکنی را برای توران و دخترانش در روستا ساخته است و او را در گذران زندگی یاری می‌دهد. توران همانند دیگر اهالی روستا در فصل تابستان در حاشیه روستا و در چادر اقامت کرده و به نگهداری دام می‌پردازد. او به تنهایی بزهای خود را به چرا می‌برد و آذوقه آنها را تامین می‌کند. اگر روزی با توران ملاقات داشتید قطعا لبخندهای پر از غم او را از یاد نخواهید برد.