دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
تورم هزینه‌ها و مصائب نبود کار پاره‌وقت برای دانشجویان
آنا از چالش‌های زندگی دانشجویی گزارش می‌دهد؛

تورم هزینه‌ها و مصائب نبود کار پاره‌وقت برای دانشجویان

ویژه های

اقتصاد

بیشتر
تجارت-دریابرد-ایران-نسبت-به-مدت-مشابه-سال-گذشته-۹-درصد-رشد-کرد

تجارت دریابرد ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد رشد کرد

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از رشد ۹ درصدی تجارت دریابرد ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: با توجه به علاقه‌مندی دولت ارمنستان به همکاری در حوزه دریایی و بندری با ایران، سازمان بنادر و دریانوردی در این مسیر تمام تلاش خود را به کار خواهد بست.
نمایشگاه-تخصصی-دستاورد‌های-ایران-همزمان-با-نهمین-کمیسیون-مشترک-ایران-و-قطر-برگزار-می‌شود-نشست-شورای-بازرگانان-دو-کشور-در-حاشیه-اجلاس

نمایشگاه تخصصی دستاورد‌های ایران همزمان با نهمین کمیسیون مشترک ایران و قطر برگزار می‌شود/ نشست شورای بازرگانان دو کشور در حاشیه اجلاس

در نشست هماهنگی نهمین کمیسیون همکاری‌های مشترک ایران و قطر ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه تخصصی از دستاوردهای ایران همزمان با نهمین اجلاس ایران و قطر، مباحث دیگری چون برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری همایش تجاری در تهران یا دوحه مطرح شد.
کاهش-شاخص-بورس

کاهش شاخص بورس

بازار سرمایه پس از هشت روز افزایش، در آخرین روز کاری هفته جاری با ۵۴۵۲ واحد افت مواجه شد و شاخص کل به رقم دو میلیون و ۱۷۱ هزار واحد رسید.
کارمندان-کدام-دستگاه‌ها-مستقیم-از-خزانه-حقوق-می‌گیرند

کارمندان کدام دستگاه‌ها مستقیم از خزانه حقوق می‌گیرند؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اکنون پرداختی های دولت مستقیم به حساب ذی نفع نهایی واریز می شود و کلیه حقوق بگیران دولت حقوق خود را مستقیما دریافت می کنند. همه دستگاه ها به حساب خزانه متصل شده اند، به جز برخی از شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت و دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت علوم که در حال پیگیری این موضوع هستیم.
مدیر-بازار-ارز-مرکز-مبادله-ایران-۱۹۵-میلیون-یورو-ارز-خدماتی-پرداخت-شد

مدیر بازار ارز مرکز مبادله ایران: ۱۹۵ میلیون یورو ارز خدماتی پرداخت شد

مدیر بازار ارز مرکز مبادله ایران گفت: کلیه نیازهای متقاضیان برای ارزهای خدماتی و غیر بازرگانی تامین می شود که در این راستا طی ۹ ماه گذشته معادل ۱۹۵ میلیون یورو ارز خدماتی معامله شده است.
لغو-محدودیت-عرضه-لاستیک-خودرو-از-اول-دی-ماه
رئیس اتاق اصناف خبر داد؛

لغو محدودیت عرضه لاستیک خودرو از اول دی ماه

رئیس اتاق اصناف ایران از حذف محدودیت عرضه لاستیک به متقاضیان از ابتدای دی ماه سال جاری خبر داد و گفت: مالکان خودرو‌ها می‌توانند لاستیک مورد نیاز خود را تامین کنند.
وزیر-اقتصاد‌-افشای-۲-هزار-صورت-مالی-تا-پایان-سال

وزیر اقتصاد:‌ افشای ۲ هزار صورت مالی تا پایان سال

وزیر اقتصاد اعلام کرد: تا پایان سال ۲ هزار صورت مالی که تا امروز افشا نمی‌شده است را افشا خواهیم کرد و انتظار داریم با همین اهتمام علی رغم همه حرف و حدیث‌ها و گله‌ها شفافیت بیشتری صورت گیرد.
همه-خدمات-مربوط-به-سهام-عدالت-رایگان-است
مشاور رئیس سازمان بورس:

همه خدمات مربوط به سهام عدالت رایگان است

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت اعلام کرد: برای دریافت تمامی خدمات مربوط به سهام عدالت از جمله سود، انتقال سهام متوفیان به وراث و برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی به مراجع مربوطه نیست.
باید-رویکرد-در-بهره‌برداری-از-کریدور-شمال-جنوب-تغییر-کند
معاون حمل و نقل سازمان سازمان راهداری:

باید رویکرد در بهره‌برداری از کریدور شمال- جنوب تغییر کند

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: به‌واسطه اجبار در تغییر شیوه‌های حمل و عبور از مرز‌ها و بنادر مختلف، به نظر می‌رسد این کریدور در دستیابی به اهداف اولیه چندان موفق نبوده است؛ بر این اساس تغییر رویکرد در این کریدور ضرورت دارد.