دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
ویژه های

اقتصاد

بیشتر
برنامه‌ریزی-برای-افزایش-حجم-تجارت-با-ازبکستان-کلید-خورد

برنامه‌ریزی برای افزایش حجم تجارت با ازبکستان کلید خورد

سرپرست دفتر روسیه و قفقاز سازمان توسعه تجارت، با اشاره به سفر وزیر انرژی ازبکستان و هیئت همراه به ایران و همراهی معاونان وزارت صمت در ۵ کمیته مختلف از جمله صنعت، خودرو، دارو، معدن و حمل و نقل با هیات ازبکی، اظهار امیدواری کرد این سفر نتایج مثبتی برای توسعه تجارت دو کشور به همراه داشته باشد.
قیمت-سکه-افزایش-یافت

قیمت سکه افزایش یافت

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید در معاملات امروز (دوشنبه، چهاردهم اسفند) بازار طلای تهران با ۸۵۱ هزار تومان افزایش به ۳۵ میلیون و ۳۰۹ هزار تومان رسید.
پیشنهادهای-بانک-مرکزی-در-دستور-کار-بریکس-قرار-گرفت

پیشنهادهای بانک مرکزی در دستور کار بریکس قرار گرفت

معاون امور بین‌الملل بانک مرکزی اعلام کرد: پیشنهادهای بانک مرکزی ایران برای ایجاد نظام پیام‌رسان بانکی بین اعضا (مشابه سوئیفت)، نهاد مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم (مشابه FATF) و نهاد رتبه‌بندی اعتباری بین‌المللی برای اعضا در دستور کار گروه بریکس قرار گرفت.
آمادگی-ایران-و-زیمباوه-برای-تعمیق-روابط-اقتصادی-در-صنایع-کوچک-و-متوسط

آمادگی ایران و زیمباوه برای تعمیق روابط اقتصادی در صنایع کوچک و متوسط

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در نشست با سفیر زیمباوه در تهران بر آمادگی کشورمان برای تعمیق روابط اقتصادی با زیمباوه با تأکید بر صنایع کوچک و متوسط تأکید کرد.
تدوین-نقشه-راه-آب-برای-رفع-ناترازی‌ها-است

تدوین نقشه راه آب برای رفع ناترازی‌ها است

سخنگوی صنعت آب گفت: همه توان وزارت نیرو و بخش آب صرف رفع این ناترازی شده و رئیس جمهور هم در این خصوص دستوراتی در شورای‌عالی آب دادند که نقشه راه آب کشور در پاسخ به رفع این ناترازی تدوین شده است.
ماشین‌آلات-راهداری-به-مناطق-سیل‌زده-سیستان-و-بلوچستان-اعزام-شد
به دستور وزیر راه و شهرسازی؛

ماشین‌آلات راهداری به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان اعزام شد

راهداران و همه امکانات از جمله ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری به دستور وزیر راه و شهرسازی، برای ارائه خدمات بازگشایی و بازسازی راه‌های آسیب دیده به مناطق سیل‌زده ایرانشهر، کنارک، دشتیاری، قصرقند، چابهار، نیک شهر و سایر روستاهای آسیب‌دیده استان سیستان و بلوچستان اعزام شد.
پرداخت-۲۷-همت-تسهیلات-کمک-ودیعه-مسکن

پرداخت ۲۷ همت تسهیلات کمک ودیعه مسکن

بانک مرکزی اعلام کرد: از تیرماه سال ۱۴۰۱ تاکنون حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن با هدف تنظیم بازار اجاره مسکن و حمایت از مستاجرین به ۳۹۳ هزار و ۸۵۰ نفر از متقاضیان توسط شبکه بانکی پرداخت شده است.