دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
جهانبخش سلطانی در گفت‌و‌گو با آنا:

انعکاس همزمان معصومیت و شهامت کودکانه بر پرده سینما آسان نیست +فیلم

انعکاس همزمان معصومیت و شهامت کودکانه بر پرده سینما آسان نیست +فیلم
بازیگر سینما و تلویزیون معتقد است که انعکاس درست روحیات کودکانه در آثار سینمایی کار هر کسی نیست و همین موضوع شاید یکی از دلایل افت تولیدات سینمایی برای این رده سنی در سال‌های اخیر باشد.
کد خبر : 874393

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سینمای کودک در دو دهه اخیر با افت کمی و کیفی تولیدات مواجه بوده است. به این ترتیب بخش از جمعیت قابل‌توجهی از کودکان و نوجوان که از عوامل عوامل رونق گیشهدر دهه‌های ۶۰ و ۷۰ محسوب می‌شدند، از دایره مخاطبان سینمای ایران خارج شدند. در این بین، برخی کمبود بودجه و ضعف فیلمنامه‌نویسی را از عوامل اصلی این افت محتوایی می‌دانند.

جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان نیز به عنوان بزرگ‌ترین سینمایی در این حوزه در سال‌های اخیر با ضعف اجرایی و محتوایی همراه بوده و حتی در چند دوره برگزاری آن با وقفه مواجه شده است.

جهانبخش سلطانی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون است که در آثار سینمایی و تلویزیونی کودک و نوجوان مانند سریال «قصه‌های مجید» و فیلم‌های «شرم»، «سفرنامه شیراز»، «افسانه پویک طلایی» و «کودکانه» ایفای نقش کرده است.

این بازیگر باسابقه، دو هفته پیش در زادگاهش اصفهان آثار جریان سی و پنجمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوان را داوری کرد.

سلطانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار آنا عنوان کرد که برای ساختن یک اثر سینمایی موفق برای مخاطبان کودک و نوجوان، باید زبان، روحیات و آرزو‌های این رده سنی را شناخت. از سوی دیگر به تصویر کشیدن این احساسات نیز کار آسانی نیست و نیاز به مهارت هنری بالایی دارد.همین امر می‌تواند یکی از دلایل افت تولیدات سینمایی برای این رده سنی در سال‌های اخیر باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته