دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

سرلشکر باقری: گنجینه عظیم دفاع مقدس نیازمند تلاش صد برابری در عرصه هنری است

سرلشکر باقری: گنجینه عظیم دفاع مقدس نیازمند تلاش صد برابری در عرصه هنری است
رئیس ستادکل نیروهای مسلح، اظهار کرد: گنجینه عظیم دفاع مقدس نیازمند کار و تلاش صد برابری به ویژه در عرصه هنری است که موجب گشوده شدن افق‌های نو و فرصت‌های بیشتر برای نیل به آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و شهدای والامقام می‌شود.
کد خبر : 874088

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح در پیامی به آیین اختتامیه هفتمین دوره جشنواره ملی هنری فانوس، بیان کرد: دستاورد‌های دفاع مقدس در بخش‌های زیادی هنوز پنهان و ناشناخته باقی مانده است که یکی از کارآمدترین بستر‌ها و بهترین مشعل‌داران برای عینیت‌بخشی و مانایی آن، زبان هنر و هنرمندان هستند که مجاهدت آنان در راستای جهاد تبیین، بسی ارزشمند و ستودنی است.

در بخشی از این پیام آمده است: حماسه تاریخ‌ساز دفاع مقدس و هشت فصل جهاد و مقاومت آن اگرچه به ظاهر رخدادی است که به لحاظ زمانی از آن عبور کرده‌ایم، اما ژرفا و گستردگی تأثیرگذاری فرهنگ ایثار و شهادت حاصل از آن در جهان، به‌گونه‌ای است که هر چه از آن فاصله می‌گیریم، جاودانگی این فرهنگ را بیشتر احساس می‌کنیم و شمیم ملکوتی حضرت روح‌الله (ره) و فرزندان شهیدش، وجدان‌های بیدار را معطر و نیاز امروز جامعه را در تأسی به فرهنگ و ارزش‌های برآمده از آن مکتب بیش از پیش نمایان می‌سازد.

این پیام می‌افزاید: تجربه زیست حماسی و عزتمندانه ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس، فرهنگ مقاومت و پایداری را در تمدن ملی و مذهبی ما عمق بخشید و به لطف الهی به گنجینه‌ای گرانسنگ تبدیل شد تا ملت‌های آزادی‌خواه و مظلوم جهان از این تجارب بهره جویند و در مقابل استکبار جهانی بایستند.

در ادامه این پیام آمده است: دستاورد‌های دفاع مقدس در بخش‌های زیادی هنوز پنهان و ناشناخته باقی مانده است که یکی از کارآمدترین بستر‌ها و بهترین مشعل‌داران برای عینیت‌بخشی و مانایی آن، زبان هنر و هنرمندان هستند که مجاهدت آنان در راستای جهاد تبیین، بسی ارزشمند و ستودنی است.

همچنین این پیام می‌افزاید: جشنواره ملی هنری فانوس با تنوع فراگیر رشته‌های هنری از سویی و ارتباط تنگاتنگ با هزاران هنرمند شیفته­ فرهنگ حماسه و جهاد در سراسر کشور از سویی دیگر، امروز به یکی از مؤثرترین جریان‌های پیشرو و ترسیم‌کننده­ افق در این حوزه، همسو با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تبدیل شده و پاسخگوی بخش چشمگیری از نیاز این عرصه در بازدارندگی و مقابله با جنگ ترکیبی دشمن است. با این حال گنجینه عظیم دفاع مقدس نیازمند کار و تلاش صد برابری به ویژه در عرصه هنری است که موجب گشوده شدن افق‌های نو و فرصت‌های بیشتر برای نیل به آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و شهدای والامقام می‌شود.

در پایان این پیام ذکر شده است: برگزاری آیین اختتامیه هفتمین دوره جشنواره ملی هنری فانوس در استان ولایتمدار و پرافتخار آذربایجان‌شرقی و شهر دلاورخیز تبریز را مغتنم شمرده و ضمن قدردانی از تمامی شرکت‌کنندگان و برگزار کنندگان این جشنواره، از درگاه حق تعالی توفیق روزافزون خدمت به فرهنگ ایثار و شهادت در سایه توجهات حضرت، ولی عصر (عج) و حرکت در مسیر تحقق تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) را برای همگان خواستارم.

انتهای پیام/

ارسال نظر