دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
همزمان با ورود دانشجویان جدید؛

انجمن خانواده و دانشگاه در دانشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود

انجمن خانواده و دانشگاه در دانشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود
همزمان با آئین ورودی نودانشجویان دانشگاه تهران، انجمن خانواده و دانشگاه از سوی مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه تهران تشکیل می‌شود.
کد خبر : 873054

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، زهره عزیزی رئیس مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه تهران گفت: همایش خانواده و دانشگاه، ویژه خانواده‌های نودانشجویان سال تحصیلی (۱۴۰۲-۱۴۰۳) روز یکشنبه ۲۳ مهر ماه از ساعت ۹ تا ۱۱ در تالار‌های شهید چمران و شهید رجب‌بیگی دانشکدگان فنی، تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی، تالار شهید دهشور دانشکدگان علوم، تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی، تالار دانشکده جغرافیا و باشگاه دانشجویان واقع در پردیس مرکزی به صورت همزمان برگزار می‌شود.

عزیزی گفت: این همایش با هدف افزایش تعامل دانشگاه و خانواده و در راستای آشنایی والدین با شرایط زندگی دوران دانشجویی و تقویت سازگاری هر چه بیشتر دانشجویان با شرایط تحصیل در دانشگاه برگزار می‌شود.

وی افزود: ورود به زندگی دانشجویی، چالش‌هایی از جمله تغییر محیط زندگی و دوری از کانون گرم خانواده، لزوم برقراری ارتباط با افراد جدید، فشار تحصیلی و انتظار موفقیت و … را برای دانشجویان به همراه دارد؛ بنابراین بسیار مهم است که والدین با فرزندان ارتباط مؤثری برقرار کنند و تعادل بین استقلال و پیوند‌های خانوادگی را حفظ نمایند.

رئیس مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: آشنایی والدین با نظام مسائل آموزشی و روان‌شناختی دانشجویان و حمایت‌های بجا و به موقع آنان می‌تواند منجر به تجربه زندگی دانشجویی سالم‌تر و غنی‌تر برای دانشجویان و والدین آن‌ها شود. در راستای دستیابی به این هدف، مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه تهران اقدام به تأسیس انجمن خانواده و دانشگاه نموده است.

عزیزی با بیان اینکه برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای ارتقای سواد بهداشت روان خانواده‌ها و تعامل با آنان، یکی از برنامه‌های این انجمن است، اعلام کرد: ثبت‌نام خانواده‌های داوطلب در این انجمن، طی برگزاری همایش صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر