دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

اعلام جزئیات آزمون ملی دانش‌آموختگان دندان‌پزشکی خارج از کشور

اعلام جزئیات آزمون ملی دانش‌آموختگان دندان‌پزشکی خارج از کشور
مرکز سنجش آموزش پزشکی در اطلاعیه‌ای، جزئیات برگزاری نوزدهمین دوره آزمون ملی دانش‌آموختگان خارج از کشور در رشته دندان‌پزشکی را اعلام کرد.
کد خبر : 851098

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، ثبت‌نام نوزدهمین دوره آزمون ملی دانش‌آموختگان خارج از کشور در رشته دندان‌پزشکی از روز یکشنبه یک مرداد ماه آغاز می‌شود و در ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۴ مرداد ماه به پایان می‌رسد. بر اساس تقویم آزمون‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۱۴۰۲، این آزمون در روز پنج‌شنبه ۲۶ مرداد ماه برگزار می‌شود. داوطلبان آزمون ملی دانش‌آموختگان خارج از کشور در رشته دندان‌پزشکی در دروس «اختصاصی» و «علوم‌پایه» مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. 

فرآیند آزمون دروس اختصاصی رأس ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح روز پنج‌شنبه ۲۶ مرداد برگزار می‌شود و آزمون دروس علوم‌پایه نیز رأس ساعت ۱۳:۳۰ همان روز برگزار می‌شود. ثبت‌نام در این آزمون به صورت اینترنتی است و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می‌شود. هزینه ثبت‌نام در این آزمون ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال است.

متقاضیان شرکت در این آزمون می‌بایست پیش از ثبت‌نام باید در سایت مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل پرونده دهند. فقط افرادی که توسط مرکز خدمات آموزشی واجد شرایط شرکت در آزمون اعلام شوند، مجاز به شرکت در آزمون ملی هستند. متقایان باید مدارک مورد نیاز را در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی بارگذاری کنند. 

در صورتی که مدرک دریافتی، فوق لیسانس و بالاتر باشد، ارائه پایان‌نامه تحصیلی به همراه تأییدیه و مهر دانشگاه محل تحصیل، خلاصه از رساله به زبان فارسی، CV، مقالات منتشر شده و کلیه فعالیت‌های پژوهشی الزامی است. همچنین ارائه ترجمه رسمی کلیه مدارک، چنانچه به زبانی غیر از انگلیسی باشند، الزامی است.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کارت ورود به جلسه این آزمون از ساعت ۱۲ ظهر روز سه‌شنبه ۲۴ مرداد ماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. این آزمون در یکی از دانشگاه‌های علوم‌پزشکی مستقر در تهران برگزار می‌شود که نشانی دقیق آن همراه با کارت ورود به جلسه به اطلاع داوطلبان می‌رسد. 

داوطلبانی که پیش از این در آزمون جامع علوم پایه شرکت کرده و قبول شده‌اند، می‌توانند از نمره قبولی قبلی خود استفاده کنند و در بخش علوم پایه آزمون شرکت نکنند.

پس از آزمون مرحله نظری، اسامی قبول‌شدگان در سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می‌شود. قبول شدگان در مرحله نظری آزمون، برای شرکت در مرحله عملی آزمون معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر