دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

۵۰۰ واحد خوابگاه متاهلی به دانشگاه تهران افزوده شد

۵۰۰ واحد خوابگاه متاهلی به دانشگاه تهران افزوده شد
ساخت اسکلت فلزی مجتمع ۵۰۰ واحدی خوابگاه‌های متأهلین دانشگاه تهران در تابستان آغاز می‌شود.
کد خبر : 914268

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، پروژه طراحی و ساخت سه بلوک خوابگاه متأهلین دانشگاه تهران با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده در دوم اسفند ماه ۱۴۰۲ آغاز شده و مدت اجرای آن ۲۰ ماه است.

احداث خوابگاه ۵۰۰ واحدی برای دانشجویان متأهل دانشگاه تهران با زیربنای سازه برابر ۴۲ هزار مترمربع در ۳ بلوک، در مرحله خاکبرداری است که ۷۰ درصد این مرحله انجام شده و عملیات ساخت اسکلت فلزی از تابستان ۱۴۰۳ آغاز می‌شود.

متراژ واحد‌های این مجموعه خوابگاهی بین ۳۰ تا ۵۰ مترمربع و نوع سازه آن اسکلت فولادی صنعتی است.

سید محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران در این نشست بیان کرد: «اکنون آن اقتدار و نظمی که در این پروژه از قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) انتظار داشتیم را شاهد هستیم.»

رئیس دانشگاه تهران ابراز امیدواری کرد این پروژه در مدت زمان تعیین‌شده با کیفیت مورد نظر به سرانجام برسد و از سوی دانشجویان متأهل دانشگاه تهران که در انتظار تکمیل این پروژه هستند، مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

مقیمی اظهار کرد: کل ظرفیت خوابگاه‌های متاهلی دانشجویی در کشور تا پیش از دولت سیزدهم برابر ۸۵۰ واحد بوده است؛ بنابراین با احداث مجتمع ۵۰۰ واحدی خوابگاه متأهلین دانشگاه تهران، یک تحول قابل اعتنا در این حوزه نسبت به ۳ سال قبل اتفاق می‌افتد.

 احمد نوحه‌گر معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع دانشگاه تهران و سلطانی مدیرکل عمرانی دانشگاه تهران در این نشست با مدیران مؤسسه شهید رجایی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) درباره روند پیشرفت پروژه گفت‌وگو کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته