دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با ابلاغ دستورالعملی اعلام شد؛

جزئیات برگزاری هفته پژوهش و فناوری ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی

جزئیات برگزاری هفته پژوهش و فناوری ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی
دستورالعمل «برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی» از سوی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری این دانشگاه ابلاغ شد.
کد خبر : 880074

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مجید مشکینی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل «برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری سال 1402» را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها و واحدهای جامع مستقل ابلاغ کرد.

در این دستورالعمل آمده است: با توجه به برنامه ریزی انجام شده برای برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری سال 1402 دانشگاه و در راستای تحقق اهداف اعلام‌شده در بسته های کاری سند تحول و تعالی دانشگاه و به منظور حضور یکپارچه و برگزاری هماهنگ مراسم هفته پژوهش و فناوری در سال جاری، همگام با ستاد ملی هفته پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ستادهای هفته پژوهش و فناوری مستقر در مراکز استان‌‌‌ها و واحدهای دانشگاهی تابع آنها می توانند با همکاری ستاد پژوهش و فناوری استان و با رعایت نکات لازم، برنامه های خود را برگزار کنند.

براساس این دستورالعمل؛ زمان برگزاری هفته پژوهش و فناوری استانی از 11 تا 17 آذرماه و هفته پژوهش و فناوری ملی 19 تا 25 آذرماه است. ستاد هفته پژوهش و فناوری در استان ها با عضویت رئیس استان (رئیس ستاد)، رئیس شورای پژوهش و فناوری استان، دو تن از رؤسای واحدهای دانشگاهی استان و یک تا سه تن از معاونان پژوهشی و فناوری یا معاونان علمی و رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان استان تشکیل شود.

همچنین ستاد هفته پژوهش و فناوری در واحدهای دانشگاهی با عضویت رئیس واحد (رئیس ستاد)، معاون پژوهش و فناوری یا معاون علمی واحد (دبیر ستاد)، سایر معاونان و سه تن از اعضای هیأت علمی واحد به همراه مسئول روابط عمومی واحد (اعضای ستاد) و رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان تشکیل شود.

براساس بندهای این دستورالعمل؛ در کنار برنامه‌‌‌‌هایی که در ستاد هفته پژوهش استان مصوب می‌‌‌‌‌شود، لازم است مراسم تقدیر از پژوهشگران و فناوران مراکز تحقیقاتی و رشد، سراهای نوآوری با حضور مسئولان سازمان مرکزی و استانی برگزار شود. همچنین لازم است به منظور ایجاد زیرساخت های لازم برای تحقق توسعه پژوهش و فناوری استان و تقویت دستاوردهای پژوهش و فناوری در منطقه، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن‌بازار استانی با توجه به شعار «مهار تورم و رشد تولید» مورد توجه جدی قرار گیرد.

در این دستورالعمل تأکید شده است که واحدهای دانشگاهی با رتبه‌بندی 1 تا 6 می‌‌توانند به منظور تشویق و ترغیب فناوران، سه فن‌آور برتر و به منظور تشویق پژوهشگران متناسب با گروه های آموزشی هفتگانه (علوم انسانی، فنی و مهندسی، هنر و معماری، کشاورزی و منابع طبیعی، دامپزشکی، علوم پایه و علوم پزشکی «علوم پایه، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی») به ازای هر گروه یک پژوهشگر نمونه و واحدهای دانشگاهی با رتبه‌بندی 7 تا 26، تا سه پژوهشگر و یک فن‌آور دارای شرایط را انتخاب و پس از اخذ تأییدییه استان، مورد تقدیر قرار دهند.

براساس این دستورالعمل؛ ستاد هفته پژوهش و فناوری استان امتیازهای پژوهشگران منتخب معرفی‌شده از سوی واحدها را بررسی و تا 7 پژوهشگر برتر (درگروه های آموزشی هفتگانه) و 3 فناور برتر را به عنوان پژوهشگر برگزیده استان معرفی کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر