دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 آبان 1402 - 10:39

معاون وزیر نیرو: محصولات با پایه هوش مصنوعی ارائه می‌شود

معاون وزیر نیرو: محصولات با پایه هوش مصنوعی ارائه می‌شود
معاون وزیر نیرو اعلام کرد:‌ بیست و سومین نمایشگاه صنعت برق ۲۳ تا ۲۶ آبان برگزار می‌شود. در این نمایشگاه شاهد ایده و ابتکار جدیدی هستیم که می‌تواند نقطه عطفی برای دانشگاهیان و دانش‌بنیان‌ها برای صنعت برق باشد.
کد خبر : 877506

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، همایون حائری، معاون وزیر نیرو در نشست خبری نخستین جشنواره فن بازار و بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق گفت: در حالی بیست و سومین نمایشگاه صنعت برق ۲۳ لغایت ۲۶ آبان برگزار می‌شود که شاهد ایده و ابتکار جدیدی درآن هستیم که به عنوان جشنواره می‌تواند نقطه عطفی برای دانشگاهیان و دانش‌بنیان‌های صنعت برق باشد.

وی ادامه داد: این دوره از نمایشگاه صنعت برق با حضور ۴۷۴ شرکت داخلی و۱۱۰ شرکت خارجی برگزاری می‌شود که نسبت به سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

به گفته معاون وزیر نیرو در نمایشگاه صنعت برق و جشنواره فن بازار محصولات دانش‌بنیان و مراکز علمی که راستای صنعت برق فعالیت داشته‌اند محصولات خود را ارائه می‌کنند.

حائری درباره استفاده از هوش مصنوعی در صنعت برق، گفت: این فن‌بازار محلی برای ارائه محصولات با پایه هوش مصنوعی جهت رشد بیشتر صنعت برق کشورمان خواهد بود.

وی تأکید کرد: در زمینه استفاده از هوش مصنوعی در صنعت برق در شروع یک راه بسیار بزرگ هستیم تا در نهایت صنعت برق کشورمان در این بخش هم در جهان مورد توجه قرار گرفته و حرف برای گفتن داشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته