دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 12:13

امیرعبداللهیان: تداوم جنایات رژیم صهیونیستی منطقه را از کنترل خارج می‌کند

امیرعبداللهیان: تداوم جنایات رژیم صهیونیستی منطقه را از کنترل خارج می‌کند
وزیر امور خارجه کشورمان در دیداری که در حاشیه اجلاس فوق‌العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی با همتای کویتی خود داشت بار دیگر درباره تداوم حملات اسرائیل به نوار غزه هشدار داد.
کد خبر : 873863

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که در جده به سر می‌برد، در حاشیه اجلاس فوق العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی با «شیخ سالم عبدالله الجابر الصباح» وزیر خارجه کویت دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از این دیدار، نشست امروز سازمان همکاری اسلامی در جده را برای اتخاذ تصمیم قوی در حمایت از قضیه فلسطین و مردم مظلوم فلسطین در غزه بسیار مهم خواند.

وی با تشکر از موضع قوی کویت در حمایت از فلسطین از ابتدای تحولات جاری، گفت: حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه باید سریعا متوقف شود و ارسال کمک‌های انسانی به مردم مظلوم و تحت محاصره غزه سریعا آغاز شود.

امیرعبداللهیان تلاش صهیونیست‌ها برای کوچاندن مردم غزه را اقدامی خطرناک و ناقض قوانین و مقررات شناخته شده بین‌المللی خواند و افزود: لازم است این موضوع با جدیت مورد توجه اجلاس جده باشد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن جنایت دیشب صهیونیست‌ها در حمله جنایتکارانه به بیمارستان المعمدانی در غزه، این اقدام را جنایت جنگی و نسل‌کشی خواند و افزود: عدم توقف این جنایات جنگی و استمرار نسل‌کشی جاری توسط رژیم آپارتاید صهیونیستی در غزه، فضای منطقه را از کنترل خارج خواهد کرد.

امیرعبداللهیان افزود: مقاومت در منطقه مستقل تصمیم می‌گیرد و کسی نمی‌تواند تضمین کند که شرایط به همین شکل باقی بماند. 

وزیر خارجه کویت نیز در این دیدار بر استمرار حمایت قوی کویت از فلسطین تأکید کرد و همچنین توسعه دامنه درگیری را خطری بزرگ برای کل منطقه خواند و افزود: ما بر ضرورت توقف جنگ و آغاز فوری ارسال کمک‌های انسانی تأکید داریم.

در این دیدار برخی موضوعات روابط دوجانبه نیز مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر