دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛

ساخت مدرسه‌ای که از نان شب هم واجب‌تر است/ گروه جهادی شهدا به غرب رفت+ فیلم

ساخت مدرسه‌ای که از نان شب هم واجب‌تر است  گروه جهادی شهدا به غرب رفت+ فیلم
مسئول گروه جهادی شهدا از فعالیت مدرسه کانکسی که ۷ دانش‌آموز در غرب کشور دارد، خبر داد و گفت: در این محیط درسی، برق، سرویس بهداشتی، آبخوری و هیچ‌گونه امکانات برای دانش‌آموزان و معلم وجود ندارد.
کد خبر : 873007

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، گروه جهادی شهدا در ادامه فعالیت‌های محرومیت‌زدایی خود این بار به غرب کشور واستان لرستان شهرستان دلفان رفت.

بر اساس این گزارش، این گروه مثل همیشه با دست پر به استان لرستان شهرستان دلفان رفته و درادامه فعالیت‌های خود به چندین روستا سرکشی کرده واقدامات گسترده‌ای انجام داد.

محسن اسماعیلی مسئول گروه جهادی شهدا با بیان اینکه این بار اعضای این گروه به غرب کشور رفت، گفت: باتوجه به محرومیت دراین منطقه و اینکه شهرستان دلفان با بیش از ۵۰۰روستا یکی از محروم‌ترین شهرستان‌های کشور است و با تحقیقات گسترده به این منطقه آمدیم.

ساخت مدرسه‌ای که از نان شب هم واجب‌تر است/ گروه جهادی شهدا به غرب رفت+ فیلم

وی ادامه داد: باتوجه به شروع مدارس و حضور دانش آموزان در مدارس در این منطقه چندین مدرسه وجود دارد که فاقد سرویس بهداشتی برای دانش آموزان است، بر این اساس گروه جهادی شهدا از طریق پویش «عهد خدمت» شروع به ساخت یک چشمه سرویس بهداشتی و آبخوری برای یکی از مدارس شهرستان دلفان روستای عزیزآباد دبستان شاطری با۲۰دانش آموز اقدام کرد که طی ۴۸ساعت سرویس بهداشتی و ابخوری را آماده و باحضور رئیس آموزش و پرورش شهرستان دلفان این موارد تحویل شد.

ساخت مدرسه‌ای که از نان شب هم واجب‌تر است/ گروه جهادی شهدا به غرب رفت+ فیلم

وی با اشاره به اینکه ان شاءالله با مشارکت خیرین بتوانیم به تجهیز مداری بیشتری دراین منطقه که فاقد سرویس بهداشتی هستند بپردازیم ادامه داد: با ساخت سرویس بهداشتی تلاش داریم دانش آموزان بتوانند از حداقل امکانات درمدرسه خودبهره ببرند.

ساخت مدرسه‌ای که از نان شب هم واجب‌تر است/ گروه جهادی شهدا به غرب رفت+ فیلم

وی با تاکید به یکی دیگر از فعالیت‌های این گروه درشهرستان دلفان به «پویش کوله پر از مهر» اشاره کرد وافزود: بعد از شناسایی روستای نوروزآباد و اینکه در این روستا دانش آموزان در کانکس و بدون امکانات و با شرایط بسیار بد و سخت مشغول به تحصیل هستند، در این مکان حاضر شدیم و به توزیع کیف همراه با لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان مدرسه «شهیدقنبری» پرداختیم.

مدیر گروه جهادی شهدا با اشاره به این موضوع که دراین مدرسه کانکسی ۷دانش آموز مشغول به تحصیل هستند، گفت: در این محیط درسی برق، سرویس بهداشتی، آبخوری و... هیچ‌گونه امکانات نه برای دانش آموزان و نه معلم این مدرسه وجود ندارد و دانش آموزان جهت استفاده از سرویس بهداشتی به منازل خود مراجعه می‌کنند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه دراین فصل از سال که پاییز و بعدهم زمستان است میزان سرما دراین منطقه تا منفی۲۰درجه زیر صفرهم می‌رسد، تصریح کرد: با توجه به سرد شدن هوا نیاز به استفاده از بخاری و سرویس بهداشتی اجتناب ناپذیر است که این مدرسه فاقد هرگونه امکانات است.

این فعال جهادی تصریح کرد: درمواقعی که هوا ابری می‌شود این کانکس بشدت تاریک شده و چون برق نیز ندارد به سختی می‌توان تدریس را ادامه داد، ضمنا بخاری موجود دراین مدرسه نفتی بوده وبه شدت دود می‌کند که مخاطراتی دارد.ساخت مدرسه‌ای که از نان شب هم واجب‌تر است/ گروه جهادی شهدا به غرب رفت+ فیلم

اسماعیلی اضافه کرد: ساخت این مدرسه ازنان شب واجب‌تر است، ازخیرین عزیز درخواست می‌کنیم به کمک ما بیایند تا بتوانیم یک مدرسه ۲ کلاسه به همراه سرویس بهداشتی و آبخوری برای این روستا ودانش آموزان دبستان شهیدقنبری بسازیم چرا که تحصیل حق تمام فرزندان ایران زمین است.

اسماعیلی در پایان یادآور شد: ان‌شاءالله بتوانیم فعالیت‌های گسترده‌ای درشهرستان دلفان وروستاهای فراوان آن انجام دهیم.

بر اساس این گزارش، در ادامه اقدامات احداثی، گروه جهادی شهدا به توزیع اقلام غذایی بین خانواده‌های نیازمند در چندین روستا دراین شهرستان پرداخت.

انتهای پیام/

ارسال نظر