دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام تأکید کرد؛

هدفگذاری برای خودکفایی در حوزه گیاهان دارویی

هدفگذاری برای خودکفایی در حوزه گیاهان دارویی
سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام اعلام کرد: در کشورهای پیشرفته ۷۰ درصد نیازمندی‌های دارویی از طریق گیاهان انجام می‌شود در حالی که این عدد در ایران پایین بوده و ضرورت دارد مورد توجه ویژه قرار گیرد.
کد خبر : 872534

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری آنا، عارف نوروزی، سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در مراسم آغاز سال زراعی جدید طرح جهش تولید در دیمزارها با بیان اینکه اقدامات در این راستا منجر به صرفه‌جویی ارزی می‌شود، اظهار کرد: طرح مشترک جهش تولید در دیمزارها بین ستاد اجرایی فرمان امام و وزارت جهاد کشاورزی در پی انجام این سیاست‌ها بوده که ۹۰ درصد اراضی کشت دیم کشور را با مساحت ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار را در بر می‌گیرد. در این طرح پیش بینی شده تا ۵۵۰ هزار کشاورز ما را همراهی کنند.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: رونق اشتغال یکی از اهدافی است که در ستاد پیگیری می‌شود و اینکه کشور از امنیت غذایی و دارویی مناسب برخوردار باشد و با تکیه بر اقتصاد مقاومتی نیازها تأمین شود. همچنین این رویکرد می تواند حوزه صادرات را نیز تقویت کند.

این مقام مسئول تأکید کرد: امیدواریم میزان محصولات تولید شده در این طرح به ۵.۵ میلیون تن برسد که قطعاً صرفه جویی ۲.۱ میلیارد دلاری خواهد داشت.

کشت گیاهان دارویی به طرح جهش تولید در دیمزارها افزوده شده

نوروزی با اشاره به کشت گیاهان دارویی ادامه داد: از سال گذشته کشت گیاهان دارویی به طرح جهش تولید در دیمزارها افزوده شده تا با هدفگذاری در حوزه دارو به خودکفایی مورد انتظار دست پیدا کنیم.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام یادآور شد: امروز در کشورهای پیشرفته ۷۰ درصد نیازمندی‌های دارویی از طریق گیاهان انجام می‌شود در حالی که این عدد در کشور ما رقم پایینی را به خود اختصاص داده است. ضرورت دارد در طرح جهش تولید در دیمزارها امنیت دارویی کشور نیز مورد توجه ویژه قرار گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر