دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

ضرورت حضور استارت‌آپ‌ها در سیستم آنلاین حمل‌‌ونقل

ضرورت حضور استارت‌آپ‌ها در سیستم آنلاین حمل‌‌ونقل
با مجوز اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی اتاق اصناف ایران و با هدف بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی درون‌شهری فضا برای حضور بیشتر استارت آپ‌ها در سیستم آنلاین حمل و نقل و جابه‌جایی مسافر فراهم شده است.
کد خبر : 870881

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، براساس اقدام اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی اتاق اصناف ایران، محمدتقی مهدیخانی، عضو انجمن شرکت‌های تاکسیرانی خصوصی جهت بهره برداری از ایده های جدید در بخش حمل و نقل مسافری در مراسم رونمایی از سامانه آنلاین تاکسی عنوان کرد:‌ با هدف بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی و براساس ماده 3 آئین‌نامه اجرائی قانون مربوط به امور تاکسیرانی وحمل ونقل مسافر وهمچنین ماده 202 و203 آئین نامه راهنمائی ورانندگی که بر عدم جابه‌جایی مسافر توسط خودروهای شخصی با در یافت تأیید ه از اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی اتاق اصناف ایران ، تاکید دارد سامانه تاکسی آنلاین راه‌اندازی شد.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات حقوقی که برای همکاران تاکسیران درکل کشور وجود دارد نیاز به یک سامانه اختصاصی برای ناوگان تاکسی‌های رسمی کاملا ضروری بود.

عضو انجمن شرکت‌های تاکسیرانی خصوصی بیان کرد:‌ به همین دلیل این سامانه به طور اختصاصی برای ناوگان تاکسیرانی طراحی وبه زودی آماده بهره‌برداری است ، این سامانه مختص تاکسی است و خدمات‌دهندگان آن رانندگان تاکسی ناوگان رسمی حمل ونقل مسافر در کشور خواهند بود.

حضور استارت آپ‌های جدید در حوزه حمل و نقل مسافری درون شهری

مهدیخانی با اشاره به نیاز حمل و نقل درون شهری به حضور استارتآپ ها و ارائه ایده های جدید و ایجاد اعتماد جامعه به تاکسی‌های مجاز ورسمی تحت نظارت متولیان قانونی حمل ونقل ،‌عنوان کرد: ‌به طور قطع نظارتهای عالیه مانع از مشکلاتی خواهد شد که در گذشته در این حوزه توسط برخی از ارائه‌دهندگان این خدمات به وجود آمده بود، می‌شود.

عضو انجمن شرکت‌های تاکسیرانی خصوصی بیان کرد:هویت و سوابق خودرو و راننده در سازمان تاکسیرانی ثبت و ضبط است و بعد از تائید مراجع ذیصلاح با صدور مجوز رسمی از متولی قانونی حمل ونقل، موفق به اخذ پروانه فعالیت در حوزه حمل و نقل عمومی خواهد شد.

کارآفرینان در سیستم آنلاین حمل ونقل و جابه‌جایی مسافر

عضو انجمن شرکت‌های تاکسیرانی خصوصی با اشاره به هدفگذاری افزایش احساس امنیت در سیستم جابه‌جایی مسافر اظهار کرد:‌ این سامانه با مشارکت استارت آپ ها و ایده های جدید جهت حفظ امنیت و همچنین تنظیم هزینه ها، تاکسیرانان متعهد دارای پروانه تاکسیرانی در سراسر کشور اجرایی می‌شود و تنها رانندگان تاکسی هستند که به مردم ارائه خدمات خواهند داشت.

وی با تاکید براینکه در دراز مدت شاهد تحول فرهنگی در فرهنگ تاکسیرانی و حمل ونقل شهر نیز خواهیم بود، خاطرنشان کرد:‌تمامی فعالان و کارآفرینان در سیستم آنلاین حمل و نقل و جابه‌جایی مسافر در حال تلاش برای ارایه خدمات به مردم و در بخش حمل و نقل عمومی هستند اما این سامانه آنها را به چالش بزرگ افزایش امنیت سفر و ارائه خدمات اصولی به رانندگان تاکسی مطابق با خواسته و نیاز و اراده شهروندان و احترام به کسوت تاکسیرانان دعوت می‌کند.

مهدیخانی درباره مشکلات و معضلاتی که راه‌اندازی این سامانه با آن مواجه بوده است، عنوان کرد:‌در سال 83 که تلاش‌ها برای ایجاد انجمن شرکت‌های تاکسیرانی خصوصی صورت گرفت ما به اندازه 2 قرن دوندگی کردیم. اکنون نیز بسیاری از دستگاه‌ها با ما همراهی نکردند و حتی در مسیر فعالیت ما سنگ‌اندازی کرده و چوب لای چرخ ما گذاشتند اما اکنون سامانه‌‌ای حرفه‌ای تهیه شده و رضایت رانندگان و مشتری برای ما اهمیت دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته