دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با تخصیص ۱۳ درصد از تولید ناخالص داخلی؛

شانگهای از طرح‌های جاه طلبانه‌اش برای صنایع فرهنگی و خلاق پرده برداشت

شانگهای از طرح‌های جاه طلبانه‌اش برای صنایع فرهنگی و خلاق پرده برداشت
طبق گزارشات امسال، شانگهای قصد دارد بودجه خود در حوزه فناوری‌های نوین، مدل‌های کسب وکار جدید و رویه‌های جدید در بخش خلاق و فرهنگی را افزایش دهد و چرخ توسعه صنایع نوظهور مانند اقتصاد دیجیتال، کم کربن و متاورس را سریعتر بچرخاند.
کد خبر : 840316

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری آنا،  خروجی صنعت طراحی خلاق شانگ‌های در سال گذشته حدود ۵/۲۳۶ میلیارد دلار  بود، و این عدد به اندازه ۱.۱۷ درصد در مقایسه با سال قبل از آن رشد کرده بود، این نشان دهنده پویایی و بالندگی توسعه این صنعت است. در این میان خروجی طراحی صنعتی ۴/۲۰۷ میلیارد یوان، طراحی معماری ۶/۲۹۴ میلیارد یوان بود.

صنعت مد و پوشاک به درآمد ۲۱۴.۳ میلیارد یوان دست یافت، در حالی که درآمد صنعت دیجیتال ۹/۳۷۸ میلیارد یوان بود و طراحی لباس درآمد ۹/۲۴۴ میلیارد یوان را برای خود ثبت کرد.

شانگ‌های قصد دارد برنامه‌های خود در زمینه ساخت محصولات فرهنگی و خلاق دیجیتالی جدید را تقویت کند و کسب و کار‌های فرهنگی و خلاق دیجیتالی جدیدی راه بیندازد.

سال گذشته، صنایع فرهنگی و خلاق شانگ‌های ۱۳ درصد از تولید ناخالص داخلی این شهر را تشکیل دادند، و ارزش تولید شده توسط هر کارمند این بخش حدود ۱.۷ میلیون یوان بوده است.

طبق گزارشات امسال، این شهر قصد دارد بودجه خود در حوزه فناوری‌های نوین، مدل‌های کسب وکار جدید و رویه‌های جدید در بخش خلاق و فرهنگی را افزایش دهد و چرخ توسعه صنایع نوظهور مانند اقتصاد دیجیتال، کم کربن و متاورس را سریعتر بچرخاند.

کسب وکار‌های فرهنگی و خلاق دیجیتالی جدید مانند بلاک چین، توریسم هوشمند، انیمیشن دیجیتالی و بازی‌های ویدئویی نیز تقویت خواهند شد.

این شهر همچنین قصد دارد نوآوری را در شرکت‌های فرهنگی و خلاق تحریک کند و به این وسیله به رشد مستمر و بدون توقف این صنعت و مصرف محصولاتش کمک کند.

شانگ‌های در حال تبدیل شدن به یک کلانشهر فرهنگ بین المللی و یک قطب طراحی، مد و برندسازی است وصنایع فرهنگی و خلاق نقش مهمی را  در این فرایند بازی می‌کنند.

ساخت پروژه‌های جدیدی مانند بندر وست بوند مدیا، تفرجگاه لگولند شانگ‌های و پارک بین المللی فرهنگ، نوآوری، علوم و فناوری نت ایز شانگ‌های در همین راستا هستند وهمگی به تقویت سیستم نوآوری در شرکت‌های فرهنگی و خلاق این شهر کمک خواهند کرد.


یاسر نظیفی گیلوان

انتهای پیام/

ارسال نظر