دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
طی یک افطاری بزرگ صورت گرفت؛

گردهمایی مسلمانان بریتانیا به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

گردهمایی مسلمانان بریتانیا به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان
مسلمان‌های بریتانیا برای جشن گرفتن حلول ماه مبارک رمضان گرد هم جمع شدند.
کد خبر : 839188

به گزارش خبرنگار فرهنگی آنا، انجمن جامعه ساندنس بریستول روز یکشنبه مراسمی به مناسبت از شروع ماه مبارک رمضان برگزار کرد.
شرکت کننده‌ها در یک رژه شرکت کردن، سرود‌های مذهبی خواندند و غذای ساندنسی خوردند.

برگزارکننده‌های مراسم‌های اسلامی در طول رمضان امیدوارند که بتوانند تمام جوامع ساکن در بریستول را با آیین و دین مسلمان آشنا کنند.
برنامه ریزی‌های لازم برای برگزاری دو مراسم افطاری بزرگ در پایان ماه رمضان در ماه آوریل میلادی صورت گرفته است. مراسم افطاری بزرگ عنوانی است که مسلمان‌های کشور‌های عربی برای آخرین افطاری ماه رمضان در نظر گرفته اند.

محمد الشریف یکی از برگزارکنندگان یکی از این دو افطاری بزرگ در محل کالج گرین است. او در مصاحبه با بی بی سی گفت: «مردم دور هم جمع می‌شوند تا فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را جشن بگیرند. ما می‌خواهیم تمام روز‌های ماه رمضان روزه بگیریم، تمام مسلمانان این جامعه مثل یک خانواده بزرگ دور هم جمع خواهند شد.» او همچنین به اهمیت آشنایی کودکان با ماه رمضان و مناسک و مراسمات این ماه اشاره کرد.

آقای الشریف گفت: «بچه‌ها به اینجا می‌آیند و واقعاً از صمیم دل مشتاقند که ماه رمضان را شروع کنند. ما باید آن‌ها را با ارزش ماه رمضان و این که چطور باید قدر آن را بدانند آشنا کنیم.»

کلیسای جامع بریستول یکی از حامیان برگزاری مراسم افطاری بزرگ در ۱۳ آوریل است و برگزارکنندگان این مراسم امیدوارند که بیش از ۱۰۰۰ نفر در این مراسم شرکت کنند.

کشیش اعظم کلیسای جامع پریستول به بی بی سی گفت: «من امیدوارم که این نشان بدهد که با یک جامعه باز و بدون تعصب هستیم و میخواهیم از برادران و خواهرانی که به همان خدایی که ما ایمان داریم ایمان دارند، اما معتقد به دین دیگری هستند حمایت کنیم و ما می‌توانیم با هم این ایام را به روز‌های خاطره انگیزی برای آن‌ها تبدیل کنیم.»

انتهای پیام/

ارسال نظر