دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 ارديبهشت 1401 - 00:10
در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛

انبارلویی: بدخواهان دولت در زمان روحانی مهر سکوت بر لب زده بودند/منتقدین درصدد تصفیه حساب سیاسی با دولت هستند

معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی گفت: کسانی که رقیب یا بدخواه دولت هستند پشت نقدهای تند و اعتراضات به دولت قرار دارند، همین افراد در دولت آقای روحانی مهر سکوت بر لب زده بودند.
کد خبر : 657065
دولت رئیسیمحمدکاظم انبارلویی معاون سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا درباره هجمه‌های اخیر به دولت به دلیل برخی التهابات در بازار کالاهای اساسی اظهار کرد: التهابات در بازار کالاهای اساسی دلایلی گوناگونی دارد، اولین عامل آن مربوط به تورم جهانی و جنگ اوکراین با روسیه است که اختلالاتی در تولید و توزیع غلات به وجود آورده است.


وی ادامه داد: به تازگی فیلمی از کشور آلمان مشاهده می‌کردم که در آن یک صف بسیار طولانی برای خرید نان و ماکارونی ایجاد شده بود، در صورتی که هیچ جنگ و تحریمی در آن کشور وجود ندارد، تورم جهانی به واسطه جنگ اوکراین و روسیه تشدید شده و ما سایه جنگ بر اغتشاش قیمت‌ها در اروپا را مشاهده می‌کنیم.


معاون سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی در تشریح دومین دلیل التهاب در قیمت کالاهای اساسی، گفت: اشتباهاتی در دولت گذشته داشتیم که منجر به هفت برابری قیمت مسکن، چند برابری قیمت ارز و سکه شد، همچنین دولت گذشته بسیاری از درآمدهای سال‌های آینده را با استقراض از بانک مرکزی و چاپ اسکناس بدون پشتوانه پیش‌خور کرد.


انبارلویی با بیان اینکه سومین دلیل التهابات در بازار، مربوط به اصلاح ساختار کالای‌های اساسی در بودجه است، تصریح کرد: امسال دولت قرار است یارانه‌هایی که به مبدأ می‌دهد را به مقصد تخصیص دهد که مسئولان دولت توضیحات لازم در این رابطه را به مردم در صدا و سیما دادند، معقدم با توجه به تحرکی که در دولت وجود دارد، به زودی آرامش در بازار حاکم می‌شود و دولت موفق به کنترل و مهار افزایش قیمت‌ها خواهد شد.


وی با اشاره به اینکه اتفاق بدی در معیشت مردم به‌وجود نمی‌آید، گفت: کسانی که رقیب یا بدخواه دولت هستند پشت نقدهای تند و اعتراضات به دولت قرار دارند، همین افراد در دولت آقای روحانی مُهر سکوت بر لب زده بودند و چشم‌شان را بر همه عوارض ناشی از بد عملی دولت بسته بودند. معتقدم به غیر از کسانی که نقد دلسوزانه به دولت دارند، مابقی منتقدین در صدد تصفیه حساب سیاسی با دولت هستند.


معاون سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: این افراد در دوره هشت ساله دولت روحانی سکوت اختیار کردند، اما در دولت جدید که هشت ماه بیشتر از عمر آن نمی‌گذرد، ‌ لب به اعتراض گشوده‌اند.


انبارلویی در مورد لزوم اقناع‌سازی عمومی توسط دولت برای حذف ارز ترجیحی کالاهای اساسی بیان کرد: دولت، قبل از هر اقدامی باید افکار عمومی را اقناع کند، اما این مسئله را نباید نادیده گرفت که دولت هنوز اقدامی نکرده است، با مسئله قاچاق کالاهایی که مشمول ارز ترجیحی هستند مواجه می‌شود که اثرات خود را در بازار می‌گذارد.


معاون سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم دولت به زودی بر بازار مسلط و مشکلات فعلی برطرف می‌شود.


انتهای پیام/۴۰۱۳/انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته