دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 ارديبهشت 1401 - 12:57
در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛

میرتاج‌الدینی: پیش‌خوری‌های روحانی باعث وضعیت کنونی گرانی‌ها شده است/ اصلاح سیاست‌های غلط سابق زمان‌بر است

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: در افتضاح مدیریتی دولت سابق می‌توان به پیش‌خوری‌ها و تورم بالا اشاره کرد که حاصل طی کردن مسیر ناصحیح اقتصادی و همه توان کشور را به زلف مذاکرات هسته‌ای گره زدن بود.
کد خبر : 653979
میرتاج‌الدینیسیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا درمورد هجمه اصلاح‌طلبان به دولت سیزدهم، اظهار کرد: اولاً دولت رئیسی وارث سیاست‌های غلط، شرایط سخت اقتصادی دولت سابق شد و خزانه‌ای خالی را تحویل گرفت که همه موجودی آن را دولت روحانی در شش ماه ابتدای سال ۱۴۰۰ هزینه کرده بود، دولت اگر بتواند بدهی‌های دولت سابق که ماهانه بیش از ۱۰ الی ۱۵ هزار میلیارد تومان است را پرداخت کند، تازه از فشار بدهی‌های به جا مانده از دولت روحانی رها می‌شود.


وی ادامه داد: در افتضاح مدیریتی دولت سابق می‌توان به پیش‌خوری‌ها و تورم بالا اشاره کرد که حاصل طی کردن مسیر ناصحیح اقتصادی و همه توان کشور را به زلف مذاکرات هسته‌ای گره زدن بود و در نهایت هم در مذاکرات موفق ظاهر نشدند، اما از زمانی که دولت رئیسی روی کار آمد، رشد نقدینگی را به میزان قابل توجهی کاهش داد، همچنین درآمدهای واقعی برای دولت ایجاد کردو تعهدات سنگینی مانند افزایش حقوق و متناسب‌سازی حقوق‌ها را به سامان رساند.


نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دولت سیزدهم آهنگ رشد قیمت‌ها را برگرداند، اگر آمارهای تورم را در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ ملاحظه کنیم، سیر نزولی قابل درک است، چون دولت سیزدهم حجم نقدینگی را کنترل کرد.


میرتاج‌الدینی درباره بهانه‌تراشی‌های دولت روحانی نیز تصریح کرد: دولت قبل عدم توفیق در فروش نفت را به FATF گره می‌زد و گفت چون FATF را تصویب نکرده‌ایم در فروش نفت ناکام هستیم، اما دولت سیزدهم بدون تصویب FATF آن را تا ۳ برابر افزایش داد.


وی افزود: گسترش ارتباط با همسایگان، عضویت در پیمان شانگهای، ایجاد بازارهای جدید برای صادرت کشور، ایجاد بستر مناسب برای رشد اقتصادی و سفرهای از دیگر اقدامات مثبت دولت سیزدهم به حساب می آید، ‌ سفرهای استانی آقای رئیسی را به صورت ویژه مورد بررسی قرار داد، این حجم از سفرهای استانی یک رئیس‌جمهور در تاریخ انقلاب‌ رکورد زد و از سفرهای استانی رئیس دولت‌های نهم و دهم نیز بیشتر شد، ایشان سفرهایی که در عرض شش ماه داشته است، همگی کم هزینه، سریع و چابک بودند.


این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طبیعی است که اصلاح برخی از ساختارها، بخشنامه‌ها و سیاست‌های غلط قبلی، اگر چه در برنامه دولت قرار دارد، اما زمان‌بر است، امیدواریم در سالجاری قدم‌های مثبت بیشتری در راستای حل مشکلات مردم و کشور برداشته شود.


انتهای پیام/۴۰۱۳/انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته