دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

حجت الاسلام رستمی: اجازه پرتاب ماهواره را به بهانه مذاکرات نمی‌دادند

حجت الاسلام رستمی: اجازه پرتاب ماهواره را به بهانه مذاکرات نمی‌دادند
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه گفت: زمانی را به یاد میاورم که در سال ۹۵ یا ۹۶ ماهواره ای در دانشگاه شریف ساخته شده بود اما اجازه حمل و پرتاب آن به دلیل آسیب مذاکرات داده نمی شد.
کد خبر : 917931

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها صبح امروز در مراسم روز ملی بسیج اساتید در دانشگاه جامع انقلاب اسلامی با اشاره به آیات شریفه قرآن افزود: جامعه مومن گاهی در معرض تهدید‌ها قرار می‌گیرد عده‌ای می‌گویند تهدید‌ها شروع شده است. حرف‌هایی می‌شنویم آن هم در زمانی که ما در این دولت شاهد دوره اقتدار نظام اسلامی بودیم.

وی به عملیات وعده صادق اشاره کرد و افزود: بهترین عرصه دیپلماسی را داشتیم. زمانی را به یاد میاورم در سال ۹۵ یا ۹۶ ماهواره‌ای در دانشگاه شریف ساخته شده بود اجازه حمل و پرتاب آن به دلیل آسیب مذاکرات داده نمی‌شد.

وی تاکید کرد: اجازه پرتاب ماهواره تحقیقاتی علمی داده نشد؛ چرا که به بعضی‌ها بر می‌خورد و کار علمی متوقف شد با وجود تمام این مسایل دشمن به هیچ کدام از توافقات عمل نکرد.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: حتی برای نوشتن مرگ بر اسرائیل روی ماهواره نیز ایراد می‌گرفتند چرا که ممکن بود مذاکرات آسیب ببیند.

وی ادامه داد: این درحالی است که ما شاهد بودیم زمانی است که اسرائیل ضرب شصت نیرو‌های حزب الله را می‌خورد، نفود و قدرت ایران بیشتر شد.

رستمی افزود: ممکن است اکنون برای خالی کردن دل مومنان، حرف‌هایی زده شود، اگر جامعه به خدا توکل کند متحول شده و نباید نگران آسیب باشد، ما خدا را داریم ترامپ دیگر کیست.

وی ادامه داد: کسی که دل جامعه را می‌خواهد خالی کند شیطان است باید از خدا حساب برد اگر جامعه اهل ایمان باشد محکم در این‌مسیر می‌ایستد. در این برهه دانشگاهیان و اساتید مسولیت خطیری دارند، روشنگری و آگاه سازی جامعه در چنین مقطعی از وظایف اساتید است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته