دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

راه‌اندازی فاز نخست پردیس مسافری شرق تهران/ آغاز عملیات اجرایی خط ۲ مترو

راه‌اندازی فاز نخست پردیس مسافری شرق تهران  آغاز عملیات اجرایی خط ۲ مترو
همزمان با راه‌اندازی فاز نخست پردیس مسافری شرق تهران، عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط ۲ مترو از ایستگاه فرهنگسرا تا پایان جدید شرق آغاز خواهد شد؛ این پروژه شامل مسیری به طول تقریبی ۴ کیلومتر و ۲ ایستگاه بوده و دسترسی به اماکنی چون بیمارستان شهید لواسانی و همچنین پردیس مسافری شرق تهران را تسهیل می‌سازد.
کد خبر : 917881

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مسعود درستی مدیرعامل شرکت مترو تهران در خصوص پروژه توسعه شرقی خط ۲ مترو تهران گفت: با توجه به اهمیت ایجاد مد‌های حمل و نقل عمومی مکمل برای پایانه‌ها، همزمان با راه‌اندازی فاز نخست پردیس مسافری شرق تهران، قصد داریم عملیات اجرایی پروژه امتداد شرقی خط ۲ از ایستگاه در حال بهره‌برداری فرهنگسرا تا پایانه جدید شرق را شروع نماییم. در واقع با رسیدن شبکه مترو به پردیس مسافری شرق، کارکرد هر دو سامانه حمل و نقلی مورد نظر ارتقا پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران، در ادامه با بیان اینکه فضای سالن بلیت فروشی ایستگاه پایانی پروژه توسعه شرقی خط ۲ در پردیس مسافری شرق تعریف شده است، افزود: با احداث مسیر تونلی این پروژه، امکان بهره‌برداری از ایستگاه مترو پایانه شرق در کوتاه‌ترین زمان ممکن وجود دارد.

مهندس درستی در پایان گفت: راه‌اندازی بخش توسعه شرقی خط ۲ مترو، دسترسی اهالی شهر‌های اقماری شرق تهران به شبکه مترو را نیز آسانتر کرده و ضمناً مراجعان مراکزی، چون بیمارستان شهید لواسانی هم می‌توانند با طی کمترین مسافت، خود را به ایستگاه مترو برسانند.

گفتنی است خط ۲ مترو تهران به طول تقریبی ۲۶ کیلومتر، شامل ۲۲ ایستگاه بوده و یکی از کریدور‌های شرقی-غربی جابجایی مسافر در پایتخت به شمار می‌آید. در حال حاضر خط ۲ مترو از ایستگاه فرهنگسرا در منتهی الیه شرقی خود تا ایستگاه صادقیه در غرب تهران به شهروندان خدمات رسانی می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته