دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 آبان 1402 - 23:15

سازمان ملل خواستار تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های انفجاری قوی در غزه شد

سازمان ملل خواستار تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های انفجاری قوی در غزه شد
کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار تحقیق درباره استفاده اسرائیل از سلاح‌های انفجاری قوی در غزه شد.
کد خبر : 878171

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، ولکر ترک کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز جمعه به وقت محلی در نشستی خبری خواستار تحقیق درباره استفاده اسرائیل از سلاح‌های انفجاری قوی در غزه شد و اظهار کرد: این بمب‌ها باعث تخریب بی رویه در غزه شده است، اسرائیل باید به استفاده از چنین سلاح‌هایی در منطقه پرجمعیت که محل سکونت ۲.۳ میلیون فلسطینی است، پایان دهد.

این مقام سازمان ملل که به امان پایتخت اردن سفر کرده است، افزود: بمباران گسترده غزه توسط اسرائیل ازجمله استفاده از سلاح‌های انفجاری قوی در مناطق پرجمعیت به وضوح تأثیرات انسانی و حقوق بشری ویرانگری داشته است.

وی ادامه داد: این حملات باید مورد بررسی قرار گیرند. این حملات نامتناسب و ناقض قوانین بشردوستانه بین‌المللی هستند و ما بسیار نگران هستیم.

ولکر ترک گفت: اسرائیل باید اقدامات فوری برای حفاظت از فلسطینیان در کرانه باختری اتخاذ کند؛ زیرا از زمان آغاز درگیری با حماس در ماه گذشته، آن‌ها هدف خشونت‌های بیشتری از سوی شهرک نشینان اسرائیلی قرار گرفته اند.

این مقام سازمان ملل عنوان کرد که از ابتدای ماه اکتبر امسال، حداقل ۱۷۶ فلسطینی از جمله ۴۳ کودک و یک زن در حوادث مربوط به نیرو‌های امنیتی اسرائیل در کرانه باختری و دست کم هشت فلسطینی نیز توسط شهرک نشینان اسرائیلی کشته شده اند.

به گزارش آنا، این در حالی است که وزارت بهداشت غزه امروز از افزایش شمار شهدای ۳۵ روز تجاوزگری ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه در روز سی و پنجم به ۱۱۰۷۸ شهید خبر داد و اعلام کرد: در میان شهدا ۴۵۰۶ کودک، ۳۰۲۷ زن و ۶۷۸ سالمند وجود دارند. تعداد مجروحان جنایات رژیم صهیونیستی در ۳۵ روز اخیر نیز به ۲۷۴۹۰ تن افزایش یافته است. ۲۷۰۰ گزارش مفقودی نیز دریافت شده که ۱۵۰۰ مورد آن مربوط به کودکان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته