دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تلاش بریکس برای ارائه نظم مالی جدید جهانی

تلاش بریکس برای ارائه نظم مالی جدید جهانی
ائتلاف بریکس در حال تلاش برای انتقال نظم مالی جهانی از غرب به شرق است.
کد خبر : 878116

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا از Watcher. Guru، کشور‌های در حال توسعه دریافته‌اند که آمریکا آن‌ها را از تبدیل شدن به کشور‌های توسعه‌یافته باز می‌دارد.

آمریکا کارخانه‌هایی را برای کشور‌های در حال توسعه می سازد تا از نیروی کار ارزان آنها به منظور تولید استفاده کنند و با این اقدام از استقلال مالی آن‌ها جلوگیری می‌کند.

تلاش بریکس

یکی از این کشورها، بنگلادش است که به تازگی اعتصاب گسترده کارگران را شاهد بوده است. برند‌های مد آمریکایی مانند H&M و Zara لباس‌های خود را در بنگلادش تولید می‌کنند؛ اما فقط روزی ۲ دلار به عنوان دستمزد کارگران کارخانه پرداخت می‌کنند.

این کارگران اکنون، خواهان افزایش دستمزد خود به روزی ۶ دلار هستند؛ اما مدیران کارخانه‌ها قصد دارند روزی ۲.۷ دلار به آن‌ها بپردازند؛ یعنی فقط ۰.۷۰ دلار افزایش حقوق برای کار سختی که آنان هر روزه انجام می دهند.

اینگونه، کشور‌های در حال توسعه فقیر می مانند و امکان استقلال مالی آن‌ها نابود می شود؛ اما احتمال دارد این وضعیت معکوس شود و کارگران آمریکایی فشار اقتصاد جهانی را احساس کنند.

راه تقویت ارز‌های محلی بریکس 

اکنون، بریکس قصد دارد وارد عمل شود و از راه تقویت ارز‌های محلی خود نظم مالی جهانی را کنترل کند؛ این ائتلاف به دنبال پایان دادن به وابستگی به دلار آمریکا و تضعیف قدرت این کشور در سطح بین‌المللی است.

تلاش بریکس

کاهش رشد دلار آمریکا به کشور‌های در حال توسعه کمک می‌کند تا اقتصاد و ارز‌های محلی خود را تقویت کنند؛ در نتیجه؛ جهان دیگر مجبور نخواهد بود برای شغل به آمریکا وابسته باشد و کارگران قادر خواهند بود دستمزدی منصفانه دریافت کنند.

کشور‌های عضو بریکس به دنبال ایجاد درآمدی برابر برای کارگران کشور‌های در حال توسعه با کشور‌های غربی و از بین بردن تفاوت‌ها هستند.

انتهای پیام/

برچسب ها: بریکس دلار
ارسال نظر
هلدینگ شایسته