دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

سردار فدوی: محور مقاومت در جنگ زمینی با رژیم صهیونیستی هم دستش پر است

سردار فدوی: محور مقاومت در جنگ زمینی با رژیم صهیونیستی هم دستش پر است
سردار فدوی در اجتماع دانشجویان در حمایت از غزه در مسجد دانشگاه تهران، درباره سیاست جبهه مقاومت گفت: صبر، مقاومت و اقدام که همه در حال انجام است. آن‌ها در جنگ زمینی هم دستشان پر است.
کد خبر : 874685

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سردار فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در اجتماع دانشجویان در حمایت از غزه که در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره‌ به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی برای حرکت رو به رشد مقاومت و آرمان فلسطین شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی این حرکت را آغاز کرد و این روند را توسعه داد. اولین اقدام بعد از پیروزی انقلاب و 22 بهمن از سوی انقلاب این بود که سفارت اسراییل در تهران،  تقدیم به ملت فلسطین شد و اسراییل را از این کشور بیرون کرد.

او گفت: انقلاب اسلامی از همان ابتدا  به صورت رسمی و با صدای بلند دفاع خود از ملت مظلوم فلسطین را فریاد زد. شروع مقاومت و دلدادگان انقلاب اسلامی از همین زمان بود، حزب‌الله شکل گرفت و این روند ادامه یافت.

سردار فدوی افزود: ایران بارها علنی اعلام کرده هر کسی با اسراییل مبارزه کند او را پشتیبانی می‌کند.‌ روال امامین انقلاب هم‌ همین است و  سپاه پاسداران از همان ابتدا پای کار رفت.

جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه هر وقت به وظیفه خود به عنوان یک تکلیف عمل کردیم، بهترین نتیجه رقم می‌خورد و خورده است، یادآور شد: وضعیت مقاومت الان خیلی متفاوت از سال‌های قبل است. در عملیات طوفان الاقصی اقدامی عملی از سوی حماس انجام گرفت. اسرائیلی‌ها هنوز در شوک این ضربه هستند. رفت‌وآمدها به سرزمین اشغالی برای تنفس مصنوعی به اسراییل است زیرا انحا هنوز در  شوک‌ هستند و فرماندهی میدان را آمریکایی‌ها بر عهده گرفتند. خبیثان  پشت سر هم می‌آیند تا به او بگویند ما هستیم.

سردار فدوی ادامه داد: 10 روز می‌گویند آماده حمله زمینی می‌شویم امروز اقدام کوچکی انجام دادند که نتیجه آن را دیدند و فرار کردند.‌شب گذشته تظاهرات بزرگی در اسراییل انجام شد و از نظر داخلی هم دچار مشکلات مختلفی شدند.

سردار فدوی با بیان اینکه تحولات مهمی رخ داده است، تصریح کرد:  هم دست کسانی که می‌خواهند مقاومت کند به برکت انقلاب و شهید سلیمانی پر شده و هم اراده به کار بردن این دست پر،  ایجاد شده  و موکول به یک نقطه هم نیست.

او با بیان اینکه چند سال پیش خبیثان به یمن حمله کردند، ادامه داد: الان وحشت کردند اگر یمن حمله کند چه کنند. یمن امروز موشک‌های بیش از 2 هزار برد و‌ پهپاد دارد. این تحقق همان آیه قران است که کسانی که تقوای الهی داشته باشد و به تکلیف عمل کنند از یاری خداوند بهره‌مند خواهد شد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: سال‌ها پیش در ادبیات سیاسی و‌ مبارزه حرفی از مقاومت نبود اما با ظهور انقلاب اسلامی  امامین انقلاب بلند گفتند از مظلوم دفاع و با ظالم مقابله می‌کنیم این موضوع در کشور تبیین شده و در قانون اساسی هم آمده است.

سردار فدوی به اظهارات سه ماه پیش وزیر خزانه‌داری امریکا در یک برنامه زنده تلویزیونی اشاره کرد و افزود: او در این برنامه گفت 44 سال است با ایران می‌جنگیم اما یک پیروزی هم کسب نکردیم. در 8 سال دولت اوباما هم از این حرف‌ها زیاد زدند. جمله معروف خود اوباما این بود ما و‌ هم‌پیمانانمان خواستیم دولت سوریه نباشد نتوانستیم چون ایران نخواست.

او با اشاره به دلیل این مسئله گفت: در مقایسه عوامل دنیا و مادی با امریکا دست برتر با ملت‌هاست. امسال 870 میلیارد دلار بودجه نظامی منهاست اما این تنها ملاک تعیین‌کننده نیست  چون قاعده‌ای که خداوند گفته برقرار است و آن این است اگر به تکلیف خود عمل کنید من هم به شما کمک می‌کنم به گفته امام راحل ما مکلف به تکلیف هستیم‌ نه‌ نتیجه خداوند هیچ تکلیفی را بر عهده بنده‌ای نگذاشته که نتواند انجام دهد.

سردار فدوی یادآور شد: در این مسیر پشتیبان‌های زیادی هم وجود داشت. امام کاری کرد که خیلی از علمای شیعه در فکرشان هم‌ نبود و آن ایجاد حکومت اسلامی بود که توسط او انجام شد. پشتوانه‌ای مثل شهدای انقلاب،  شهدای کردستان،  شهدای 8 سال دفاع مقدس هم پشتیبان این مسیر هستند. البته انحا را ما دیدیم و خبیثان عالم دنبال قطع نسل و فراموشی در این‌ زمینه بودند اما در دهه 90 شرایطی رخ داد که جنگی سخت‌تر از دهه 60 رخ داد و منهایی که شهدایی مثل همت و باکری را ندیده بودند در هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای کشور فتنه بزرگ‌تری چون داعش را کور کردند و شکست دادند.

وی با توصیه به جوانان تصریح کرد: باید حواسمان باشد هر جایی هستیم به تکلیفمان درست و جدی عمل کنیم در این شرایط مطمئن باشید بهترین نتیجه رقم می‌خورد.

سردار فدوی تأکید کرد: این بار هم مظلومان پای کار هستند. دو هفته از این جنگ گذشت اما مردم غزه هنوز پای کار هستند و بقیه هم باید پای کار باشند. دیدید‌ غیر از امریکا و کسانی که از او حمایت می‌کنند بقیه دنیا پای کار فلسطین هستند و ام القرای اسلام باید در این مسیر جلودار همه باشد.

سردار فدوی یادآور شد: دست جبهه مقاومت پر است آقا فرمود حاج قاسم دست این‌ها را پر کرد از تیرکمان و سنگ به موشک و‌پهپاد رسیدند اسراییل امروز هم نمی‌داند آن‌ها چه سلاح‌هایی در اختیار دارند. برخی فکر می‌کنند ما به انحا سلاح می‌دهیم اما این‌طور نیست خودشان تولید می‌کنند. یمنی‌ها را دیدید با هوش بالا موشک 2 هزار کیلومتری می‌سازند که آمریکایی‌ها را به وحشت می‌اندازد.

سردار فدوی یادآور شد: در جنگ سی‌وسه روزه انحا تحمل یک حزب‌الله را نداشتند اما بعد آن ده‌ها حزب‌الله شکل گرفت. ما  هم از اول انقلاب تا حالا پای هر کاری که رفتیم موفق شدیم. اگر در کاری موفق نشدیم یقین بدانید به این دلیل است چون پای کار نرفتیم. ان شاالله در این هماورد هم وعده خدا محقق می‌شود و حزب خدا پیروز میدان خواهد بود. در این صورت گام‌های بعدی محکم‌تر خواهد بود. وقتی یک عامل ناامنی از میان مسلمانان از بین رود حتماً گام‌های بعدی بهتر و محکم‌تر خواهد بود.‌

سردار فدوی افزود:‌ آمریکا اسراییل را برای امنیت خود ایجاد کرد و‌ اگر احساس ناامنی کند به‌راحتی او را فدای خود می‌کند.

او در پاسخ به سؤال دانشجویی درباره اقدام عملی ایران در این عملیات گفت: برخی از شما جوانان اقدام عملی را موشک مستقیم به حیفا می‌دانید البته اگر لازم باشد و تکلیف شود این کار هم صورت می‌گیرد،  بی‌محابا هم صورت می‌گیرد ولی تکلیف را من تعیین نمی‌کنم.

سردار فدوی درباره عملکرد گنبد آهنین نیز گفت:‌ عملکرد آن افتضاح بوده خودشان می‌گویند 50 درصد موفق بوده اما موفقیت ان در حد 30 درصد بوده است.

او درباره اعزام نیروی انسانی به غزه برای کمک به رزمندگان مقاومت نیز  گفت: آنجا مشکل نیروی انسانی ندارند در این دو هفته اندک شمار رزمنده شهید شده خانواده‌هایشان شهید شدند اما شمار رزمندگان شهید اندک بوده است.

سردار فدوی درباره سیاست جبهه مقاومت نیز گفت: صبر، مقاومت و اقدام که همه در حال انجام است. انحا در جنگ زمینی هم دستشان پر است.

انتهای پیام/

ارسال نظر