دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 مهر 1402 - 19:45

اسلامی: تا پایان روز چهارم، ۶۵۴۲ نفر داوطلب انتخاب مجلس شدند

اسلامی: تا پایان روز چهارم، ۶۵۴۲ نفر داوطلب انتخاب مجلس شدند
سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: با نام‌نویسی ۲ هزار و ۶۳۳ داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا پایان روز چهارم نام‌نویسی، شمار ثبت‌نام‌ کنندگان قطعی انتخابات به ۶ هزار و ۵۴۲‌ نفر رسید.
کد خبر : 874677

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: با نام‌نویسی ۲ هزار و ۶۳۳ داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا پایان روز چهارم نام‌نویسی، شمار ثبت‌نام‌ کنندگان قطعی انتخابات به ۶ هزار و ۵۴۲‌ نفر رسید.

اسلامی درباره ترکیب آماری داوطلبان در نام‌نویسی نهایی این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که در این ترکیب ۹۰ درصد مرد و ۱۰درصد زنان هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات به ترکیب سنی داوطلبان ۳۰ تا ۷۵ سال هم اشاره کرد و گفت: در رده‌های سنی ۳۰ تا ۴۰ سال ( ۳۰ درصد)، ۴۰ تا ۵۰ سال ( ۳۷ درصد)، ۵۰ تا ۶۰ سال ( ۲۵ درصد) و ۶۰ تا ۷۵ سال ( ۸ درصد) ترکیب سنی داوطلبان را تشکیل دادند.

ثبت‌نام نهایی داوطلبان مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۲۷ مهر به مدت یک هفته آغاز شد و داوطلبان می‌توانند از طریق پنجره واحد انتخابات وزارت کشور به نشانی keshvar.moi.ir به‌صورت برخط نسبت به تکمیل کاربرگ ثبت‌نام و بارگذاری مدارک و گواهی‌های مورد نیاز اقدام کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته