دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 مهر 1402 - 14:51

 بن‌سلمان: از آنچه در غزه می‌گذرد ناراحتم

 بن‌سلمان: از آنچه در غزه می‌گذرد ناراحتم
ولیعهد سعودی ضمن محکومیت هدف قراردادن غیرنظامیان در درگیری‌های فلسطین، گفت: ما از تشدید خشونت‌هایی که غزه امروز شاهد آن است و بهای آن را غیرنظامیان بی‌گناه می‌پردازند، ناراحت هستیم.
کد خبر : 874210

«محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان طی سخنرانی امروز خود در جمعه، ۲۰ اکتبر و در افتتاحیه اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ سه آن) در ریاض بر رد قاطع ریاض از هدف قراردادن غیرنظامیان به هر شکل و به هر بهانه‌ای تاکید کرد.

بن‌سلمان همچنین بر لزوم توقف عملیات نظامی علیه غیرنظامیان و زیرساخت‌هایی که بر زندگی روزمره مردم تأثیر می‌گذارند، تأکید داشت.

ولی‌عهد سعودی در ادامه سخنان خود، خواستار راه حلی عادلانه برای ایجاد کشور فلسطینی بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ شده و گفت: این راه‌حل باید به گونه‌ای که امنیت و رفاه برای همه ایجاد شود، مورد پیگیری قرار گیرد.

پیش از این، «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان هم روز چهارشنبه در سخنانی ضمن تکرار هشدارهای ریاض درباره وخیم‌تر شدن وضعیت درگیری‌ها در فلسطین، از جامعه بین‌المللی خواسته بود تا موضعی مسئولانه برای حمایت از فلسطینیان در غزه اتخاذ کند.

بن فرحان ضمن تاکید بر لزوم «برداشته شدن محاصره غزه» تصریح کرده بود: ریاض ما بر ضرورت تشکیل کشور فلسطین و اجرای قطعنامه های مشروعیت بین‌المللی تاکید دارد و جامعه بین‌المللی باید برای دستیابی به صلحی همه جانبه و عادلانه در خاورمیانه تلاش کند.

تجاوزات ارتش رژیم صهیونیستی به غزه برای چهاردهمین روز متوالی ادامه دارد و تاکنون ۳۷۸۵ شهید و بیش از ۱۲۰۰۰ زخمی برجای گذاشته است؛ در حالی که اکثر قربانیان کودکان و زنان هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته