دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 مهر 1402 - 17:09

پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای دست رژیم صهیونیستی را برای تداوم جنایت غزه باز گذاشت

پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای دست رژیم صهیونیستی را برای تداوم جنایت غزه باز گذاشت
پارلمان اروپا در تداوم حمایت تمام‌قد دولت‌های غربی از رژیم صهیونیستی، امروز (پنجشنبه) قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که در آن ضمن تأکید بر حق ادعایی تل‌آویو برای دفاع از خود، با ادبیات انفعالی و محتاطانه از این رژیم اشغالگر درخواست شده که مطابق با قوانین بین‌المللی بشردوستانه رفتار کند.
کد خبر : 874123

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، پارلمان اروپا در تداوم حمایت تمام‌قد دولت‌های غربی از رژیم صهیونیستی، امروز (پنجشنبه) قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که در آن ضمن تأکید بر حق ادعایی تل‌آویو برای دفاع از خود، با ادبیات انفعالی و محتاطانه از این رژیم اشغالگر درخواست شده که مطابق با قوانین بین‌المللی بشردوستانه رفتار کند.

قانون‌گذاران اروپایی در این قطعنامه که متن آن در تارنمای پارلمان اروپا منتشر شد، ضمن محکومیت عملیات دلاورانه نیروهای مقاومت فلسطین، با رژیم جنایتکار صهیونیستی اعلام همبستگی کرده و نابودی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را خواستار شدند.

آن‌ها همچنین آزادی فوری گروگان‌های صهیونیستی از سوی حماس را خواستار شده و اعلام کردند که حق ادعایی تل‌آویو برای دفاع از خود را «مطابق با قوانین بین‌المللی» به رسمیت می‌شناسند. نمایندگان پارلمان اروپا با این حال تصریح کردند که هرگونه اقدام رژیم صهیونیستی باید کاملاً با قوانین بین‌المللی بشردوستانه مطابقت داشته باشد.

آن‌ها در بخش دیگری از این قطعنامه نسبت به گسترش درگیری‌ها در منطقه هشدار داده و آنچه را که «مکث بشردوستانه» نامیدند، خواستار شدند. قانون‌گذاران اروپایی تأکید کردند که حمله به غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی، از جمله نمایندگان سازمان ملل، کادر درمان و روزنامه‌نگاران، نقض جدی قوانین بین‌المللی است.

حمله مرگبار رژیم صهیونیستی به بیمارستان «المعمدانی» غزه از دیگر موضوعاتی است که در این قطعنامه به آن اشاره شده است. نمایندگان پارلمان اروپا از این حادثه هولناک ابراز تأسف کرده و تحقیقات مستقل بر اساس قوانین بین‌المللی را خواستار شدند تا مشخص شود که آیا یک حمله عمدی و جنایت جنگی صورت گرفته است و اگر چنین شده، عاملان آن پاسخگو باشند.

قانون‌گذاران اروپایی با ابراز نگرانی جدی از وضعیت رو به وخامت نوار غزه، از جامعه بین‌المللی درخواست کردند که کمک‌های بشردوستانه خود را به غیرنظامیان این منطقه ادامه و افزایش دهد. آنها بر همین اساس از رژیم صهیونیستی و مصر خواستند که با جامعه بین‌المللی برای ایجاد کریدورهای بشردوستانه به نوار غزه همکاری کنند.

در بخشی از این قطعنامه ادعاهایی علیه نقش ایران، روسیه و قطر در شکل‌گیری درگیری‌های اخیر مطرح و درخواست غیرقانونی شناسایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های موسوم به تروریستی اتحادیه اروپا تکرار شده است.

قانون‌گذاران اروپایی همچنین با تأکید بر لزوم آغاز فوری روند صلح، حمایت خود را از راه‌حل موسوم به دو دولت بر اساس مرزهای سال ۱۹۶۷ تجدید کردند. این قطعنامه امروز با ۵۰۰ رأی موافق، ۲۱ رأی مخالف و ۲۴ رأی ممتنع به تصویب رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته