دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 12:11

مرتضوی: ۶۵۵ هزار فرصت شغلی در سامانه جست‌وجوی شغلی ثبت شد

مرتضوی: ۶۵۵ هزار فرصت شغلی در سامانه جست‌وجوی شغلی ثبت شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا امروز ۶۵۵ هزار فرصت شغلی از سوی دستگاه‌های اجرایی با درج مشخصات نام، نام خانوادگی، کد ملی و محل زندگی ثبت شده است که رکورد جدیدی در تاریخ اشتغال کشور محسوب می‌شود.
کد خبر : 873846

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدصولت مرتضوی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از نمایندگان به بهانه تشکیل تعاونی به نزد من آمد، در پاسخ به وی گفتم ما از تشکیل تعاونی مسکن استقبال و حمایت می‌کنیم و اصلا بحثی از متراژ  واحدهای مسکونی بیان نشد.

وی در ادامه این سوال را مطرح کرد که مگر وزارت تعاون متولی ساخت‌ مسکن است؟

وی تصریح کرد: تا امروز ۶۵۵ هزار فرصت شغلی از سوی دستگاه‌های اجرایی با درج نام و نام خانوادگی و کد ملی و محل زندگی ثبت شده است که رکود جدیدی در تاریخ اشتغال کشور محسوب می شود.

وی ادامه داد: در ۱۹ سال گذشته این رکورد طی تابستان امسال بی‌سابقه بوده است و می توان گفت که رکود ۱۹ سال گذشته در حوزه اشتغال، در دولت سیزدهم با همت سرمایه‌گذاران، کمک مردم و علاقه‌مندی کارآفرینان شکسته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: از همه کسانی که در وزارتخانه‌های مختلف زحمت کشیده‌اند، قدردانی می‌کنم.

مرتضوی همچنین خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری یک درصد کاهشی بوده است.

وی درباره جایگزینی صدک بندی به جای دهک بندی هم توضیح داد: صدک بندی ها ممکن است مقداری بار مالی برای دولت داشته باشد ولی در صورت اجرا، شناسایی و تخصیص اعتبارات خانوارهای مشمول، به شدت تخصصی خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته