دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
06 مهر 1402 - 18:31

جزئیات برنامه سفر رئیس جمهور به اصفهان اعلام شد

جزئیات برنامه سفر رئیس جمهور به اصفهان اعلام شد
حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی به منظور بازدید و افتتاح چند پروژه و حضور در آیین افتتاحیه پنجمین دوره جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) فردا (جمعه) به اصفهان سفر می‌کند.
کد خبر : 870395

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، صبح فردا هفتم مهرماه حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی به منظور بازدید و افتتاح چند پروژه و حضور در آیین افتتاحیه پنجمین دوره جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) به اصفهان سفر می‌کند.

منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور بازدید از خط انتقال آب دریای عمان به استان اصفهان و آغاز عملیات اجرایی فاز دوم این طرح، را نخستین برنامه رئیسی در استان اصفهان معرفی کرد.

در جریان این سفر با حضور رئیسی فاز اول نیروگاه فولادمبارکه به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات افتتاح خواهد شد، ظرفیت کلی این نیروگاه ۹۱۴ مگاوات است.

این نیروگاه ایرانی پیشرفته با راندمان بالا و رعایت مسائل زیست محیطی با کاهش آلایندگی به میزان ۱۵ درصد، به دست صنعت گران و مهندسان ایران با مشارکت ۷۶ شرکت در تامین، ساخت و نصب تجهیزات ساخته شده است.  

با حضور رئیس جمهور پروژه تصفیه گازوئیل (DHT) پالایشگاه اصفهان به بهره‌برداری رسمی خواهد رسید.

از جمله دستاورد‌های این پروژه می‌توان به تولید روزانه ۱۰۰ هزار بشکه گازوئیل و سوخت پاک مطابق با استاندارد یورو ۵، جلوگیری از انتشار ۳۰۰ تن گوگرد در روز در هوای کلانشهر‌های کشور و کاهش گوگرد گازوئیل تولیدی پالایشگاه به کمتر از ppm ۱۰ اشاره کرد.

مراسم افتتاحیه جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) که به نوبل اسلامی در جهان مشهور است نیز با حضور رئیس جمهور در اصفهان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر