دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

بسته مشوق‌های حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان رونمایی می‌شود

بسته مشوق‌های حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان رونمایی می‌شود
مدیرکل دفتر فناوری و نوآوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برگزاری رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان اظهار کرد: این رویداد با حضور ١۵٠ شرکت و رونمایی از بسته اعتبارات و مشوق‌های حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار می‌شود.
کد خبر : 869941

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی بابایی امروز در نشستی با خبرنگاران اظهار کرد: دو دهه از تاکید بر گفتمان اقتصاد دانش‌بنیان گذشته است؛ اما برای رسیدن با این هدف فاصله داریم.

این مقام مسئول گفت: از هشت‌هزار و ۹۹۵ شرکت دانش‌بنیان موجود در کشور، کمتر از ۷۰ مورد آن را شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی که خصوصی و دارای بیش از ۱۰۰ نیرو باشند تشکیل می‌دهد که معادل کمتر از یک درصد از کل شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی افزود: تعرفه واردات محصولات مشابه، تامین مالی متوسط مقیاس، تخصیص ارز به مواد اولیه و ماشین‌آلات، خرید شرکت‌های دولتی و نیمه‌دولتی و پروانه بهره‌برداری شرکت‌های دانش‌بنیان، از محور‌های اصلی در رشد این شرکت‌ها است.

مدیرکل دفتر فناوری و نوآوری وزارت صمت با اشاره به تبدیل شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک‌مقیاس به بزرگ‌مقیاس، گفت: نهاد‌های مختلف در این زمینه باید فعال باشند و از شرکت‌ها حمایت کنند.

وی بیان‌ کرد: وزارت صمت از شرکت‌های دانش‌بنیانی که در عرصه آب، حمل و نقل و انرژی ورود کنند، به‌صورت ویژه حمایت می‌کند و در این راستا دو صندوق متعلق به این وزارتخانه به‌کارگیری می‌شود.

رونمایی از بسته حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

بابایی با اشاره به برگزاری رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان در تهران، اظهار کرد: پنجشنبه (ششم مهر) این رویداد با حضور ١۵٠ شرکت و رونمایی از بسته اعتبارات و مشوق‌های حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار می‌شود.

وی ادامه‌ داد: با همکاری وزارتخانه‌های صمت، اقتصاد و علوم تحقیقات و فناوری و همچنین معاونت علمی و فناوری اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، سازوکار‌های جدید را برای شرکت‌های دانش‌بنیان تعریف می‌کنیم تا شاهد رفع موانع شرکت‌های دانش‌بنیان باشیم.

این مقام مسئول وزارت صمت خاطرنشان‌کرد: ایجاد بازار رقابتی و صادراتی برای تولیدات و محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان، از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

مدیرکل دفتر فناوری و نوآوری وزارت صمت گفت: دبیرخانه راهبری این همایش تشکیل می‌شود که با تشکیل کمیته‌ها مسایل شرکت‌های دانش‌بنیان بررسی می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر