دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
سردار شمشیری در گفت‌وگو با آنا:

عمل به دستاوردهای دفاع مقدس برای قوی بودن و قوی ماندن ضروری است

عمل به دستاوردهای دفاع مقدس برای قوی بودن و قوی ماندن ضروری است
رئیس اسبق سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع گفت: اگر امروز می‌خواهیم قوی باشم و قوی بمانیم، زنجیره شکست‌های دشمن ادامه‌دار باشد و از پس مشکلات برآییم باید فرهنگ دفاع مقدس در کشور همه‌گیر و فراگیر شود و عمل به دستاوردهای دفاع مقدس را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
کد خبر : 869450

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سردار علی شمشیری، فرمانده منطقه پنج سپاه در دوران دفاع مقدس و رئیس اسبق سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع در گفتگو با خبرنگار این رسانه، با بیان اینکه دفاع مقدس ضامن و تأمین‌کننده امنیت ملی ایران بوده و هست، گفت: تبیین دستاورد‌های دفاع مقدس تنها از طریق جهاد تبیین امکان‌پذیر است و نیز باید مدنظر داشته باشیم آشناسازی جوانان و نوجوانان با دستاورد‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی دفاع مقدس یک فریضه بزرگ و مهمی است که بر دوش مسئولان فرهنگی و آموزشی کشور است و همه آن‌هایی که در این زمینه تخصص دارند باید به رسالت خود عمل کنند.

وی افزود: تألیف کتب، راه‌اندازی نهضت خاطره‌گویی، دعوت از پیشکسوتان دفاع مقدس به مدارس و دانشگاه‌ها، تولید محتوا‌های رسانه‌ای فاخر و دیگر موارد منجر به پیوند مردم و جوانان با دفاع مقدس و دستاورد‌های بی‌نظیر آن خواهد شد امری که متأسفانه طی این سال‌ها خیلی جدی گرفته نشده است.

رئیس اسبق سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع بیان کرد: اگر خانواده‌ها و جوانان با سبک زیست و رفتاری رزمندگان، شهدا و جانبازان آشنا شوند قطعاً منجر به افزایش بصیرت آن‌ها خواهد شد و از سوی دیگر در شرایط جنگ اقتصادی و تهاجم فرهنگی می‌توانند با الگو قرار دادن شیوه زیستی آن‌ها از پس مشکلات برآیند و سره را از ناسره تشخیص دهند.

سردار شمشیری، دفاع مقدس را بزرگترین معجزه قرن بیستم دانست که هیمنه پوشالی استکبار جهانی را زیر سؤال برد و در این رابطه گفت: دشمن با خود خیال می‌کرد با تحمیل جنگ هشت ساله و حمایت تمام قد از صدام جنایتکار می‌تواند نظام اسلامی نوپای ایران را زمین بزند و سپس ایران را تحت سلطه و اشغال خود درآورد، ولی با مقاومت و ایستادگی ملت ایران درسی تاریخ‌ساز به دشمن دادیم که تا دهه‌ها آن را از یاد نمی‌برد.

وی ادامه داد: دفاع مقدس به ما درس خودباوری، خودکفایی، ایثار، شهادت و پایبندی به باور‌ها و شعائر دینی را آموخت و همچنین جنگ تحمیلی به ما آموخت چگونه می‌توان با حداقل‌ها بر دشمن کاملاً مسلح پیروز شد و یا به ما آموخت چگونه قدرت ایمان بر قدرت سلاح و پول و ثروت دشمن غلبه می‌کند و همه این‌ها مواردی است که امروز باید به درستی برای نسل جوان ترسیم و تبیین شود، ولی به خاطر بی‌توجهی به جهاد تبیین و برخی کج‌سلیقگی‌ها این مهم به خوبی محقق نشده است.

 رئیس اسبق سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع با تأکید بر این موضوع که دفاع مقدس به الگوی تمام آزادی‌خواهان عالم تبدیل شده است، گفت: پیروزی حزب‌الله در برابر رژیم صهیونیستی، خودکفایی مقاومت فلسطین در زمینه ساخت تسلیحات، شکست آمریکا در عراق و افغانستان، مقاومت و پیروزی در برابر داعش و ... همه این‌ها بخش کوچکی از دستاورد‌های دفاع مقدس هستند که به خاطر الگو قرار دادنش توسط ملت‌های مسلمان، برای مردم منطقه رقم خورده است.

شمشیری در پایان اظهار کرد: اگر امروز می‌خواهیم قوی باشم و قوی بمانیم، زنجیره شکست‌های دشمن ادامه‌دار باشد و از پس مشکلات برآییم باید فرهنگ دفاع مقدس در کشور همه‌گیر و فراگیر شود و عمل به دستاورد‌های دفاع مقدس را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر