دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 شهريور 1402 - 19:46

لاپید: کنترل کابینه از عهده نتانیاهو خارج شده است

لاپید: کنترل کابینه از عهده نتانیاهو خارج شده است
رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی گفت: نتانیاهو باید به جای فرار از مشکلات به کالیفرنیا، وزرای بی‌مسئولیتش را کنترل و برای آرام کردن منطقه اقدام کند.
کد خبر : 869138

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی از بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم به دلیل هشدارهای امنیتی در کرانه باختری اشغالی انتقاد کرد و گفت: اقدام (خودسرانه) کابینه نتانیاهو برخلاف آنچه سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی "شاباک" درباره زندانیان امنیتی اعلام کرده است، کاملاً اشتباه است.

لاپید در این باره گفت: نخست‌وزیر، کنترل بر وزرایش را از دست داده است و هر کدام از آنها سیاست خطرناک خودش را به پیش می‌برد و دعوت از «اسرائیلی‌ها» برای حضور در کنیسه‌ها در مراسم «روز غفران» نه یک سیاست امنیتی، بلکه یک رفتار پوپولیستی خطرناک است.

او افزود: نتانیاهو باید به جای فرار از مشکلات به کالیفرنیا، وزرای بی‌مسئولیتش را کنترل و برای آرام کردن منطقه اقدام کند.

رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی همچنین با اشاره به تجاوزات نیروهای این رژیم به مناطق مختلف کرانه باختری و نوار غزه گفت: کسانی که بهای این سیاست‌ها را می‌پردازند فرزندان ما هستند که مجبور به ورود به اردوگاه آوارگان یک بار در جنین، بار دیگر در غزه و بار دیگر در لبنان خواهند شد.

یائیر لاپید در پایان گفت: سیاست امنیتی را نمی‌توان با شعارهای سیاسی و رقابت بر سر عناوین و سرفصل‌ها، مدیریت کرد و در صورتی که نتانیاهو، اسموتریچ و بن غفیر را کنترل نکند، بهای آن را با جان‌هایمان خواهیم پرداخت.

انتهای پیام/

ارسال نظر