دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 شهريور 1402 - 14:00
خطاب به رئیس دانشگاه تهران؛

دفتر تحکیم وحدت: مماشات با تجزیه‌طلبان نابخشودنی است

دفتر تحکیم وحدت: مماشات با تجزیه‌طلبان نابخشودنی است
دفتر تحکیم وحدت با ارسال نامه‌ای به رئیس دانشگاه تهران تأکید کرد: هرگونه مماشات با تجزیه‌طلبان به اسم حمایت از آزادی بیان و مخالفت با سرکوب اندیشه نه تنها نابخشودنی است؛ بلکه هیچ عقل سلیمی هم آن را نمی‌پذیرد.
کد خبر : 869068

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، دفتر تحکیم وحدت با ارسال نامه‌ای به مقیمی رئیس دانشگاه تهران به رفتار خارج از عرف آکادمیک و تجزیه طلبانه یک دانشجو نما واکنش نشان داد و تاکید کرد: طرح بحث‌های تجزیه‌طلبانه‌ای ذیل چتر آزادی بیان و اندیشه، در قالب مواضع رسمی و عملی، آن هم در یک محیط آموزشی منجر به تهدید امنیت ملی خواهد شد و هر گونه مماشات با تجزیه‌طلبان، به اسم حمایت از آزادی بیان و مخالفت با سرکوب اندیشه نه تنها نابخشودنی است، بلکه هیچ عقل سلیمی هم آن را نمی‌پذیرد.

متن کامل نامه به شرح ذیل است: 

بسمه تعالی

جناب آقای سید محمد مقیمی؛ رئیس دانشگاه تهران
سلام علیکم

ناظر بر اینکه اخیرا انتشار فیلم جلسه دفاع خانم لیلا حسین‌زاده در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران به آن شیوه وقیح و رادیکال تعجب همگان را برانگیخته است؛ جای تعجب دارد که چگونه یک محکوم امنیتی در ساحت مقدس علم و دانش با پوشش تروریستی گروهک‌های تجزیه‌طلب حاضر شده و به تقدیس آن‌ها پرداخته است! وی با وقاحت تمام، کلامش را با گرامیداشت نام دو خائن تجزیه‌طلب آغاز می‌کند و به اسم آزادی، تجزیه‌طلبی را تبلیغ می‌کند. در کجای جهان یک محکوم امنیتی اجازه دارد با چنین مواضعی و بدون دردسر، رسماً در دانشگاه حاضر شود؟!

جالب‌تر آنکه اساتید راهنما، مشاور و داوران در آن جلسه در مقابل ارائه و رویکرد خانم حسین‌زاده حاضر بوده و هیچ اقدامی انجام نداده‌اند.

گویی مفاهیم دچار زوال معنا شده‌اند که فردی همچون ایشان با آن افکار تجزیه‌طلبانه اقدام به قلم‌فرسایی در حوزه هویت ملی و قومی کرده و به دفاع از آن می‌پردازد؛ موضوعی که نه تنها هیچ نسبتی با آن ندارد، بلکه دقیقا در نقطه مقابل آن ایستاده و تلاش می‌کند. اما ایشان و سایر پادو‌های کمونیستی این گروهک‌ها، این نکته را فراموش کرده‌اند که علی‌رغم پروپاگاندای رسانه‌ای، تفکراتشان هیچگونه جایگاهی در متن مردم و افکار عمومی دانشجویان و جامعه ندارد و بایستی همانند اسلاف تشکیلاتی‌شان آرزوهایشان را به گور ببرند.

اما سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که چگونه حراست دانشگاه اجازه ورود به دانشگاه را با چنین پوششی به این خانم داده است؟! چگونه اساتید حاضر در جلسه، علی‌رغم مواضع تجزیه‌طلبانه، اجازه آغاز و ادامه ارائه را به ایشان داده‌اند؟! مگر دانشگاه قانون و مقررات ندارد که یک محکوم امنیتی در آن محیط حاضر می‌شود و اقدام به چنین کار‌هایی می‌کند؟! مایه شرم و ننگ است که دانشگاه، به جای اندیشیدن به منافع ملی و اقدام در این حوزه، مرکز برخی اساتید و دانشجویان بی‌سواد و بی‌وطن شده است.

مایه شرم و ننگ است که در سال‌های اخیر محیط دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران به محلی جهت پرورش افراد تجزیه‌طلب، بی‌هویت و بی‌وطنی همچون خانم حسین‌زاده تبدیل شده است. بدیهی است که اگر نظام مدیریتی دانشگاه واکنش موثر و متناسب به این دست هرزه‌زبانی‌ها نشان ندهد، ظلم بزرگی در حق دانشجو و ساحت دانشگاه کرده است؛ لذا در این راستا اتحادیه دفتر تحکیم وحدت مطالبه رسمی و قاطع خود را از شما در چند بند اعلام می‌دارد:

اولا) با توجه به اینکه توضیحات معاونت آموزشی دانشگاه به هیچ عنوان قابل قبول و قانع کننده نبوده است، بایستی برخورد جدی، قاطع و سریع با دانشجو مذکور صورت گرفته و پرونده ایشان در کمیته انضباطی دانشگاه مفتوح و فرآیند تحصیلی و صدور مدرک ایشان متوقف شود.

ثانیا) از آنجا که برگزاری جلسات دفاع بدون هماهنگی با دانشکده و اساتید راهنما امکان پذیر نمی‌باشد، اهمال رئیس دانشکده و برخی از اساتید نیز مشهود است؛ لذا در وهله دوم عزل رئیس دانشکده علوم اجتماعی و اخراج تمامی اساتید خاطی و حامی دانشجو را از شما خواستاریم و در غیر اینصورت اسامی تمامی اساتید پشتیبان ایشان را افشا خواهیم کرد.

در پایان لازم به ذکر است که طرح چنین بحث‌های تجزیه‌طلبانه‌ای ذیل چتر آزادی بیان و اندیشه، در قالب مواضع رسمی و عملی، آن هم در یک محیط آموزشی منجر به تهدید امنیت ملی خواهد شد و هر گونه مماشات با این گونه تهدیدات از جمله طرفداری از تجزیه‌طلبان، به اسم حمایت از آزادی بیان و مخالفت با سرکوب اندیشه نه تنها نابخشودنی است، بلکه هیچ عقل سلیمی هم آن را نمی‌پذیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر