دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
خطیب نماز جمعه تهران:

موشک «فتاح» امنیت منطقه را ارتقا داد

موشک «فتاح» امنیت منطقه را ارتقا داد
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به رونمایی از ابرموشک «فتاح» گفت: این موشک محصول کارخانه ایمان و امید است که طوفانی از هراس به جان شیاطین انداخت و دل‌های مستضعفین و جبهه مقاومت را خوشحال کرد و سطح امنیت منطقه را ارتقا داد.
کد خبر : 851568

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: حال و هوای این روزهای کشور حال و هوای حج است و خدا را شاکریم که نعمت حج را در اختیار ما قرار داده است.

وی افزود: شخصی نزد پیامبر آمد و گفت هر سال برنامه حج داشتم، ولی امسال توفیق آن نصیب من نشد پیامبر راه را به او نشان داد و به او فرمود نماز جمعه را مگر نمی‌شناسی زیرا این حج مساکین امت من است و به نمازگزاران جمعه پاداش حج داده می‌شود.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار کرد: حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه می‌فرماید سفر زندگی دنیای ما را یادآوری می‌کند و می‌فرماید برای زیستگاه آخرت توشه برداریم چون ما در سفر هستیم و باید بهترین توشه خود را برای سفر آخرت همراه خود کنیم.

حاج علی اکبری با بیان اینکه بهترین فرصت برای توشه برداری، توشه تقوا است،افزود: موقعیت‌هایی که پیش روی ما در زندگی قرار داده شده است از این جمله است.

وی با اشاره به ماه ذی القعده تصریح کرد: ماه شیرین ذی القعده، ماه امام رضا (ع) است و باید آن را قدر بدانیم. فرصت زیارت علی ابن موسی الرضا از راه دور و نزدیک را ارج بنهیم و ان‌شاءالله از این ظرفیت‌ها و موقعیت‌ها بهره مند باشیم.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به سفر حجاج به سرزمین وحی، گفت: از دعا برای حجاج بیت الله الحرام غافل نشویم و ان‌شاءالله آنان در این سفر معنوی خوش بدرخشند و سرشار از معنویت شوند و پرچم عزت اسلامی و توحیدی و برائت از مشرکین را در سرزمین حج برافراشته کنند. از خداوند می‌خواهیم آنها را یاری کند و ما را در دعاهای آنان شریک قرار دهد.

حاج علی اکبری در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به رونمایی از ابرموشک «فتاح»، گفت: جدیدترین محصول کارخانه ایمان و امید یعنی موشک ابر فراصوت فتاح رونمایی شد. از دانشمندان و جوانان رشید نیروی هوافضای سپاه پاسداران که آمریکا و صهیونیسم را به هراس انداختند و سطح امنیت منطقه را افزایش دادند، تشکر می کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه هفته گذشته مردم ما یک روز با عظمت دیگر را آفریدند، خاطرنشان کرد: در روز ۱۴ خرداد، جمعیت بی شمار در مرقد امام جمع شدند که هم تشکر از روح امام بود و هم تجدید عهد با امام عالیقدرمان. همچنین تقدیر ویژه داریم از رهبر حکیم که ۳۳ سال است در این روز از کنار مضجع آن بزرگ مرد تاریخ در کنار شهدای عزیز، امام خمینی کبیر ما را روایت می کنند.

خطیب نماز جمعه تهران  تاکید کرد: رهبر انقلاب در سخنرانی اخیرشان دو عامل نرم افزاری مورد توجه امام یعنی امید و ایمان را تبیین کردند، علت انتخاب موضوع ایمان و امید این است که این دو عامل در انقلاب امام، تحول ملی، منطقه‌ای و جهانی را رقم زد که بیش از گذشته در معرض آماج دشمنی‌هاست.

حاج علی اکبری افزود: اگر ملت ما به این ایمان الهی وفادار بمانند و امید خود را حفظ کنند، می تواند فتوحات تازه داشته باشد.

وی با بیان اینکه در همه سال‌های گذشته در سخت ترین صحنه ها، آنچه به فریاد ملت رسید، «ایمان» و «امید» ملت بود،اظهار کرد: روزهای سخت را به یاد بیاورید و شکر کنید. روزهایی که اندک بودید در خفقان پس از تبعید امام و روزهایی که خفقان، نفس مجاهدان را می‌گرفت نور امید و ایمان بود که آنها را نگه می‌داشت. در خرمشهر و تهران و تنهایی و غربت هویزه به یاد بیاورید که چطور عبور کردیم.

خطیب نماز جمعه تهران یادآور شد: در برابر داعشی‌های وحشی و لحظات پر التهاب و در جنگ های ۲۲ روزه و ۳۳ روزه و میدان داری کرونا و فتنه آمریکایی سال ۸۸ و در صدها معرکه سخت ۴۴ سال گذشته، آنچه ما را نجات داد چیزی جز ایمان به خدا و امید به وعده های الهی که در امام راحل و امام حاضر ما تجلی داشت، نبود.

حاج علی‌اکبری با اشاره به اینکه دشمن که الان دیگر از هر حیله‌ای فرو مانده است و گزینه های روی میزش زیر میز رفته است تلاش دارد با جنگ نرم این دو نرم افزار مهم را آماج حمله قرار دهد،تاکید کرد: شبیخون فرهنگی را از قبل داشتند اما امروز بیشتر از گذشته دارند کار می‌کنند و اتاق های فکر شیطانی‌شان را فعال کردند.

وی گفت: گسترش پوچ گرایی و نحله‌های شیطانی و غلبه گفتمان مادی گرایی، کاهش عفت و حیای عمومی و عادی سازی طلاق و فروپاشی خانواده و کمرنگ کردن یاد امام و شهدا، تاریک نشان دادن آینده و ایجاد درگیری بین نیروهای انقلاب و آحاد مردم و غیره از اقدامات و اهداف آنهاست. هدف آنها نسل جوان و نوجوان ماست.

خطیب نماز جمعه تهران  به وظایف مردم و مسئولان پرداخت و با اشاره به اینکه در این شرایط مردن همه مسئول هستند،افزود: اما مسئولان کارشان ده‌ها برابر است هم باید از تجربیات گذشته استفاده کنیم و از نقطه ضعف هایمان عبرت بگیریم و ابتکارات نوین را به عرصه بیاریم و از ایمان و امیدمان صیانت کنیم.

حاج‌ علی‌اکبری به مهمترین مولفه‌ها که باید از سوی مسئولان انجام شود اشاره کرد و گفت: با تطهیر مظاهر عمومی از فساد و اهتمام بر رونق پایگاه های ذکر الهی و مساجد و تقویت انسجام نیروهای مومن با تاکید بر سازمان های بسیجی و اصلاح روش ها به ویژه در آموزش و پروش و صیانت و تقویت سازماندهی ها و تشکل های مومنانه و تغییر مدیریت های یاس‌آور و مبارزات عبرت آموز با مظاهر فساد اقتصادی و رفع تهمت از نظام و اصلاح ساختار اداری و بهبود معیشت عمومی باید کاری کنیم که دشمن در برنامه خود موفق نشود و این کارها از جمله اقدامات جدی نظام و دولت ماست.

وی به اهممیت انتخابات که اسفند امسال برگزار می شود پرداخت و گفت: هدف دشمن در سال جاری که دو انتخابات مجلس و خبرگان رهبری مهم داریم انتشار یاس و بی ایمانی در جامعه است و آنها با پیاده نظام آگاه و ناآگاه خود قطعا ولایت فقیه و موضوعات مرتبط با مجلس را هدف می گیرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر