دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 فروردين 1402 - 21:03
با صدور بیانیه‌ای؛

حزب‌الله خواستار مشارکت گسترده مسلمانان در برپایی روز قدس شد

حزب‌الله خواستار مشارکت گسترده مسلمانان در برپایی روز قدس شد
حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای خواستار مشارکت گسترده مسلمانان جهان در برگزاری روز جهانی قدس شد.
کد خبر : 841071

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای خواستار مشارکت گسترده مسلمانان در برگزاری روز جهانی قدس شد.

در بیانیه حزب الله لبنان خطاب به مسلمانان آمده است: ما شما را به حضور در روز تجدید میثاق دعوت می‌کنیم و وعده آزادی قدس شریف و مشارکت در جشنواره سپر قدس در کرانه باختری که در آن دبیرکل حزب الله سخنرانی خواهد کرد، دعوت می‌کنیم.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان هم در سخنرانی جمعه خود خواستار حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس به عنوان بخشی از رویارویی مردم فلسطین و مردم منطقه در دفاع از بیت المقدس و مسجد الاقصی شد و گفت که جمعه آینده در مراسم روز جهانی قدس درباره آنچه در جنوب لبنان و نوار غزه رخ داده است، صحبت خواهم کرد.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، روز مقابله با ظلم و ستم و روز تجلی وحدت و یکدلی مسلمانان سراسر جهان در برابر زیاده خواهی‌های دشمنان اسلام است.

حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که خود از چهره های برجسته اسلام است با درایت و دوراندیشی این روز را نامگذاری کرد تا ملت‌های مسلمان جهان بعد از یک ماه ضیافت الهی و روزه داری با همبستگی و اتحاد اهمیت روز قدس و دفاع از ملت مظلوم فلسطین را به جهانیان نمایش دهند و در برابر ظلم بپاخیزند.

انتهای پیام/

ارسال نظر