دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
13 فروردين 1402 - 17:18
معاون پارلمانی رئیس جمهور:

دولت «سیاست خارجی متوازن» را با اقتدار پیگیری می‌کند

دولت «سیاست خارجی متوازن» را با اقتدار  پیگیری می‌کند
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: دولت «سیاست خارجی متوازن» را در راستای تامین منافع ملت ایران با اقتدار و عزت پیگیری می‌کند.
کد خبر : 839807

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، سیدمحمد حسینی در آیین گرامیداشت روز جمهوری اسلامی در محل شبستان مصلای امام خمینی (ره) و در جمع فعالان و پیشکسوتان قرآنی و آحاد مردم مومن و روزه‌دار تهران و مسئولان‌ کشوری و لشگری گفت: بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی و کمتر از ۵۰ روز از ۲۲ بهمن ۵۷، مردم در رفراندوم با شکوهی شرکت کردند و با اکثریت قاطع بالای ۹۸ درصد به ندای امام راحل درخصوص «جمهوری اسلامی» نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر، رای آری دادند. امروز هم پس از گذشت ۴۴ سال همچنان بر عهد و پیمان خود با نظام، اسلام و انقلاب ملتزم و وفادار هستند.

وی افزود: برخلاف برخی قیام‌ها، نهضت‌ها و انقلاب‌ها که پس از مدت کوتاهی فلسفه و ماهیت اصلی خود را از دست می‌دهند یا با شکست مواجه می شوند مانند حرکت اخوان المسلمین در مصر که به قدرت رسیدند اما تداوم حکومت‌شان به یک سال هم نرسید، انقلاب اسلامی ایران با درایت و دوراندیشی امام راحل و مقاومت، ایستادگی و بصیرت مردم همچنان با قوت در مسیر آرمان های خود به پیش می‌رود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در ۴۴ سال گذشته آمریکا و اذنابش، ماه و هفته و روزی نبوده که علیه ملت ایران خصومت نکنند و ایران در این مدت شاهد توطئه، غائله آفرینی، کودتا، تحریم، جنگ، فتنه و آشوب، جنگ اقتصادی، رسانه ای و ترکیبی بوده است، اما مردم در مقابل همه‌ نقشه های دشمنان، ثابت قدم و پا برجا ایستاده و با جهاد، ایثار و شهادت از تمامیت ارضی و نظام اسلامی صیانت کردند.

حسینی گفت: در اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱، مردم ایران با هوشمندی صف خود را از معاندان، مزدوران و فریب خوردگان جدا کردند و در ۲۲ بهمن، یک بار دیگر حماسه آفرینی کردند و با شکوهتر و گسترده تر از قبل، عظمت و اقتدار ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشیدند.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی در ۴۴ سال گذشته دستاوردهای فراوانی در حوزه های علم و فناوری، پزشکی، صنعت و کشاورزی، هسته ای و نظامی داشته که افتخار آمیز و مایه غرور و اعتماد ملی است،تاکید کرد: به فضل و نصرت الهی امروز ایران کشوری آزاد، مستقل و مقتدر است و در حوزه اقتصادی که ضعفهای مزمنی وجود دارد با تاکیدات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با اهتمام و عزم جدی دولت مردمی در این عرصه نیز تحولاتی صورت خواهد گرفت و ایران سربلند در همه عرصه ها به کشوری الگو و نمونه تبدیل خواهد شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: در ۴۴ سال گذشته مردم ایران، مقاومت و فداکاری خود را در عرصه های مختلف نشان داده‌اند و با وجود چنین مردم با ایمان و هوشیاری، مسئولان کشور در سطوح مختلف وظیفه خود می‌دانند که با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی و با الهام از آموزه‌ها و دستورات قرآنی روزبه‌روز شرایط بهتری را برای اقتصاد و معیشت و فرهنگ مردم رقم بزنند.

حسینی با اشاره به تلاش دشمنان برای منزوی کردن ملت ایران،تصریح کرد: امروز به رغم تکاپوی دشمنان، سطح روابط ما با کشورهای قدرتمند اقتصادی جهان از جمله روسیه، چین و برزیل و نیز کشورهای همسایه و منطقه روز به روز در حال توسعه و پیشرفت است و دولت سیاست خارجی متوازن را در راستای تامین منافع ملت ایران با اقتدار و عزت پیگیری می کند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته