دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
05 فروردين 1402 - 08:28
مصباحی مقدم در گفتگو با آنا:

توسعه شرکت‌های دانش بنیان باعث «رشد اقتصاد» می‌شود

توسعه شرکت‌های دانش بنیان باعث «رشد اقتصاد» می‌شود
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اهتمام به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان موجب رشد و پیشرفت اقتصاد کشور می شود و تولید در کشور سرعت و ضریب فزاینده بالایی پیدا می‌کند.
کد خبر : 837322

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا، در پاسخ به این سؤال که شرکت‌های دانش‌بنیان چه اهمیتی برای کشور دارند و چرا باید به دانش‌بنیان‌ها بها داد؟ گفت: تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان این است که علم را تبدیل به فناوری و فناوری را تبدیل به محصول و محصول را تجاری‌سازی و محصول تجاری‌سازی شده را صادر کنند.

وی بیان کرد: امروز سهم کشور‌ها در صادرات، معمولاً بر صادرات محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان تکیه دارد، چراکه ارزش این نوع صادرات، در مقایسه با صادرات کالا‌های غیرمتکی بر علم و یا صادرات مواد خام، ارزش بسیار بالایی دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: بنابراین اهتمام به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان موجب پیشرفت و رشد اقتصاد کشور می شود و تولید در کشور سرعت و ضریب فزاینده بالایی نیز پیدا می‌کند و نتیجه آن، اشتغال دانشجویان در سطوح بالا یعنی تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکترا خواهد شد.

مصباحی مقدم گفت: هرچه سهم صادرات محصولاتی که بالاترین ارزش را در میان مجموعه محصولات دارند افزون‌تر باشد، نشانه پیشرفته‌ شدن کشور از نظر اقتصادی، صنعتی و فناوری است.

انتهای پیام/

ارسال نظر