دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در پایان معاملات امروز بورس رقم خورد؛

رشد ۲ هزار واحدی شاخص در روز دنده عقب خودرویی‌ها و جبران پالایشی‌ها

رشد ۲ هزار واحدی شاخص در روز دنده عقب خودرویی‌ها و جبران پالایشی‌ها
در حالی که روز‌های اخیر رشد ارش بازار سهام خدورویی‌ها از سقوط سنگین شاخص کل بورس جلوگیری کرده بود، امروز خودرویی‌ها با افت سهام و پتروشیمی‌ها با رشد بازار مواجه شدند.
کد خبر : 817225

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، شاخص کل در پایان معاملات امروز دوشنبه هفتم آذرماه با رشد اندک ۲۱۴۵ واحدی روبه رو شد و با حفظ کانال ۱.۴ میلیون واحدی به جایگاه یک میلیون و ۴۰۸ هزار و ۳۴۸ واحد رسید و ۱۵ صدم درصد نسبت به دیروز رشد داشت.

شاخص هم وزن با افزایش هزار و ۴۰ واحدی در ایستگاه ۴۰۹ هزار و ۶۸۴ واحد متوقف ماند.

در پایان معاملات امروز بازار سرمایه بیش از ۳۳۲ هزار فقره معامله به ارزش بیش از ۳.۶ هزار میلیارد تومان انجام شد؛ ارزش کل بازار همچنان در کانال ۵.۲ هزار هزار میلیارد تومانی باقی مانده است.

بوعلی، شپنا، شستا، شبندر و شتران در حالی نماد‌های مؤثر در رشد امروز شاخص و سبزپوشی اندک بازار بودند که در روز‌های اخیر پالایشی‌ها از عوامل افت بازار محسوب می‌شدند، اما نماد‌های خگستر، خودرو و خساپا که در هفته‌های اخیر تنور معاملات بازار سرمایه را گرم کرده اند هر چند امروز هم سه نماد پُر تراکنش بازار بودند، اما هر سه با افت ارزش سهام مواجه شدند.

با این حال همچنان خودرویی‌های بورسی با اختلاف ارزشمندترین گروه معاملات امروز بازار سرمایه با بیش از ۵۴۶ میلیارد تومان ارزش معاملات محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر