دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 آبان 1401 - 18:47
در فصل زمستان پیش‌رو؛

احتمال قطعی برق سراسری در انگلیس حتی تا یک هفته

احتمال قطعی برق سراسری در انگلیس حتی تا یک هفته
دولت انگلیس سناریوهای مختلفی را درباره قطعی برق احتمالی در این کشور در فصل زمستان پیش بینی کرده که در آن حتی پیش بینی شده که ممکن است این کشور در فصل زمستان پیش رو با قطعی برق سراسری حتی به مدت یک هفته روبه‌رو شود.
کد خبر : 812553

به گزارش گروه اقتصاد و کارآفرینی خبرگزاری آنا به نقل از گاردین، گزارشات حاکی از آن است که دولت انگلیس طرح‌های مختلفی را برای قطعی برق در فصل زمستان در این کشور آماده کرده است. در یکی از این طرح‌ها حتی پیش‌بینی شده که برق انگلیس به مدت ۷ روز به صورت سراسری قطع شود.

دولت انگلیس حالا قصد دارد مقاومت شبکه برق این کشور در برابر بحران در تامین انرژی برای فصل زمستان پیش رو را آزمایش کند.

بر اساس اسنادی که به دست گاردین رسیده در یک سناریو نسبتا منطقی، اما بدبینانه برق تمام حوزه‌های حمل و نقل، غذا، آب، مخابرات و انرژی ممکن است حتی تا ۷ روز قطع شود. دولت انگلیس در برنامه خود پیش‌بینی کرده در صورت قطعی برق اولویت تامین نیرو با بخش غذا، آب، آسایشگاه‌ها و مراکز درمانی و مراقبتی خواهد بود.

گزارش گاردین می‌افزاید: البته سناریو‌های پیش‌بینی‌شده از سوی دولت انگلیس ربطی به گزارش چشم‌انداز انرژی که اخیرا از سوی شرکت ملی توزیع برق این کشور در فصل زمستان منتشر شده، ندارد.

ادمیلیبند، وزیر محیط‌ زیست دولت در سایه انگلیس، می‌گوید: تمام دولت‌ها معمولا برای بدترین سناریو خود را آماده می‌کنند، اما حقیقت این است که ما به عنوان یک کشور آسیب‌پذیر هستیم و دلیل آن تبعات مستقیم یک دهه اجرای سیاست‌های شکست‌خورده محافظه‌کارانه در حوزه انرژی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر