دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
04 شهريور 1401 - 12:21

وزیر ارتباطات : به زودی محصولات مخابراتی ایران صادر خواهد شد

عیسی زارع پور گفت: محصولات مخابراتی ایران با تلاش‌های بی دریغ شرکت‌های دانش بنیان به زودی به کشورهای مختلف جهان صادر خواهد شد.
کد خبر : 803283

به گزارش گروه اقتصاد خبگزاری آنا، عیسی زارع پور روز جمعه در بازدید از زیرساخت‌های ارتباطی روستای جمشیدآباد سوادکوه افزود: کالاهای تولیدی شرکت های دانش بنیان کشور اکنون به بسیاری از کشورهای مطرح جهان از جمله قاره اروپا صادر می‌شود که به طور حتم با حمایت از نخبگان دانشگاهی این رویه ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: در آینده نزدیک محصولات مخابراتی ایران به چندین کشور صادر خواهد شد چراکه ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات در منطقه پیشرو است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد : در حوزه فضایی، ایران اسلامی جزو ۱۰ کشور برتر جهان است و در ساخت، پرتاب و بهره‌برداری از ماهواره اکنون در جهان سرآمد است.

زارع پور ادامه داد: در ۴۴ سال گذشته ما شاهد پیشرفت کشور با وجود تمامی مشکلات بودیم اما دشمنان می‌خواهند این دستاوردها را ناامید کننده جلوه دهند که آحاد مردم باید هوشیار باشند.

وی گفت: با وجود دستاوردهای مختلف اما مشکلاتی هم وجود دارد که به طور حتم دولت مردمی سیزدهم برای گره‌گشایی از این دغدغه‌ها تمام توان خود را بکار خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: یکی از محورهای اساسی فعالیت دولت سیزدهم عدالت است تا به صورت مساوی امکانات در نقاط مختلف نشر پیدا کند.

زارع پور با بیان این که، در طول یکسال رئیس جمهور به ۳۱ استان سفر کرد که این تلاش ها در مقایسه با دولت های دیگر بی سابقه است، اضافه کرد: تمرکز دور اول سفر رئیس جمهور به استان های کشور اتمام طرح های نیمه تمام بود اما در دوره‌های بعدی سفر استانی آیت‌الله رئیسی برنامه های جدیدی برای افزایش آبادانی ایران طراحی خواهد شد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

ارسال نظر