دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 مرداد 1401 - 08:45

بولتون: دفاعیات ترامپ درباره اسناد طبقه‌بندی‌شده ناامیدی او را نشان می‌دهد

مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا گفت دفاعیات ترامپ پس از کشف اسناد طبقه‌بندی شده سطح واقعی ناامیدی او را نشان می‌دهد.
کد خبر : 801753

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، جان بولتون مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا گفت که دفاعیات ترامپ پس از بازیابی اسناد طبقه بندی شده توسط اف بی آی از املاک او سطح واقعی ناامیدی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، بولتون در مصاحبه با نیویورک تایمز گفت: وقتی کسی شروع به گفتن دروغ‌هایی مانند این می‌کند، سطح واقعی ناامیدی را نشان می‌دهد.

بولتون در ادامه هرگونه همکاری و دست داشتن در نگهداری اسناد طبقه بندی شده در خانه ترامپ را رد کرد و هرگز در جریان چنین داستان‌هایی نبوده است.

اف بی آی در پی یورش دوشنبه گذشته به اقامتگاه ترامپ، اسناد قضایی را منتشر کرد که نشان می‌داد این عملیات بخشی از تحقیق در باره نقض احتمالی سه قانون مرتبط با نحوه برخورد و اداره اسناد دولتی توسط ترامپ بوده است.

بر اساس اسناد قضائی که روز جمعه انتشار یافت، اف بی آی در این جستجو ۱۱جعبه حاوی اسناد محرمانه و طبقه بندی شده یافت که ترامپ در پایان دوره ریاست جمهوری خود از کاخ سفید بیرون برده بود و روی برخی از این جعبه‌ها مهر کاملا محرمانه زده شده بوده است.

اما ترامپ تاکنون با انکار همه اتهامات و خطاکاری‌ها گفته که این اسناد را در هنگام اقامت در کاخ سفید از حالت محرمانه بیرون آورده است.

کارشناسان حقوقی آمریکا همچنین بر این باورند که ترامپ ممکن است به اتهامات مرتبط با تحقیق کمیته در باره یورش ۶ ژانویه به ساختمان کنگره "کپیتول" نیز با اتهاماتی روبرو شود.
انتهای پیام/۴۱۰۶/

انتهای پیام/

ارسال نظر