دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
آیفکس ۵۶ واحد کاهش یافت؛

افت بیش از ۱۰ هزار واحدی شاخص کل بازار سرمایه/ رشد شاخص صنعت دارویی

در پایان معاملات امروز شاخص کل با افت ۱۰ هزار و ۲ واحدی مواجه شد و به رقم یک میلیون و ۴۸۰ هزار و ۴۹ واحد سقوط کرد که کاهشی ۰.۶۷ درصدی را نشان می‌دهد.
کد خبر : 669386
افت شاخص

به گزارش خبرنگار حوزه بورس، بیمه و بانک گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، شاخص بورس اوراق و بهادار تهران امروز شنبه بیست و پنجم تیر ماه دوباره در مسیر نزولی قرار گرفت و در پایان معاملات امروز شاخص کل با افت ۱۰ هزار و ۲ واحدی مواجه شد و به رقم یک میلیون و ۴۸۰ هزار و ۴۹ واحد سقوط کرد که کاهشی ۰.۶۷ درصدی را نشان می‌دهد؛ شاخص کل هم‌وزن هم با کاهش هزار و ۴۳۶ واحدی روبه‌رو شد و به رقم ۴۰۵ هزار و ۵۷۶ واحد رسید که حاکی از افتی ۰.۳۵ درصدی است.(بیشتر بخوانید)


همچنین در پایان معاملات امروز ارزش کل بورس به ۵ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۳۷۱ میلیارد تومان رسید که در مقایسه با آخرین روز معاملاتی، کاهش ۳۹ هزار و ۶۰ میلیارد تومانی ارزش بازار بورس را نشان می‌دهد.


بر پایه این گزارش، ارزش معاملات امروز در حالی به ۳۰ هزار و ۲۵۴ میلیارد ریال رسید که ۵ میلیارد و ۴۰۷ میلیون برگه در بین سهامداران رد و بدل شد.


بهبود در برخی صنایع با وجود شرایط کاهشی


امروز هم دقیقا مشابه سایر روزهای نخستین هفته‌های اخیر، شاخص‌ کل با کاهش روبه‌رو شد. با این وجود تلاش‌هایی برای تقویت برخی صنایع صورت گرفت و در میان صنایع کوچک‌تر شاخص گروه دارویی بیش از همه مثبت شد که این به دلیل انتظار برای افزایش قیمت‌های محصولات دارویی بود. در میان صنایع بزرگ‌تر نیز شاخص گروه فرآورده‌های نفتی (پالایشگاهی) تا حدودی مثبت شد. اما شاخص‌های سه صنعت خودرویی، فلزات اساسی و بانک‌ها از میان صنایع بزرگ‌تر منفی شدند، اگرچه از میانه‌های بازار تلاش‌ها برای بهبود گروه خودرویی افزایش یافت.


نمادهای تأثیرگذار


«فولاد» با هزار و ۷۴۰ واحد، «فارس» با هزار و ۳۹۱ واحد، «فملی» با هزار و ۳۴۳ واحد، «کچاد» با ۷۰۷ واحد، «تاپیکو» با ۶۱۰ واحد، «میدکو» با ۵۰۶ واحد و «پارس» با ۴۵۵ واحد تأثیرگذارترین شاخص‌ها بودند.


پرتراکنش‌ترین نمادها


همچنین «شپنا»، «خودرو»، «شبندر»، «شستا»، «خساپا»، «خگستر» و «فملی» از نمادهای پرتراکنش امروز بازار بودند.


ارزشمندهای امروز


از سوی دیگر باید اشاره داشت بیشترین ارزش معامله مربوط به نمادهایی مانند «کمند»، «شپنا»، «شبندر»، «افران»، «شتران»، «فردا» و «خگستر» بوده است.


پُرحجم‌های امروز


بر اساس این گزارش باید به لیست پُرحجم‌ها نیز سری زد تا مشخص شود که سهامداران بورس تهران، امروز به سراغ کدام سهم‌ها رفته‌اند.


بر اساس آمارهای ارائه شده «شستا با ۴۱۱ میلیون سهم»، «کمند۲ با ۳۸۸ میلیون سهم»، «کمند با ۳۵۲ میلیون سهم»، «خودرو با ۳۱۰ میلیون سهم»، «خساپا با ۲۶۶ میلیون سهم»، «خگستر با ۱۸۸ میلیون سهم» و «شپنا با ۱۸۷ میلیون سهم» در لیست پرحجم‌ها جای گرفته‌اند.


فرابورس


همچنین در پایان معاملات امروز، در بازار فرابورس شاخص کل با افت ۵۶ واحدی روبه‌رو شد و به ۱۹ هزار و ۷۵۲ واحد رسید.


«دی»، «شاوان»، «ددانا»، «زاگرس»، «کرمان»، «فرابورس» و «آریا» از سهم‌های پرتراکنش امروز فرابورس بودند.


انتهای پیام/۴۱۰۳/

انتهای پیام/

ارسال نظر