دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
07 خرداد 1401 - 11:07
آنچه در رویداد «عصر امید» خواهید دید/ 123؛

محصول گل محمدی دانشگاه آزاد زیر ذره‌بین مشتریان خارجی

مدیر یک شرکت فناور عنوان کرد: محصول گل محمدی این شرکت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی زیر ذره‌بین مشتریان خارجی قرار دارد.
کد خبر : 661332
گل محمدیمحسن رشدی منتخب اصلی و شرکت‌کننده در رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره ایده توسعه گل محمدی توضیح داد: این پروژه را در راستای توسعه گیاهان دارویی آغاز کرده و ادامه دادم و به دلیل سازگاری گل محمدی با اقلیم منطقه آذربایجان غربی به‌خصوص شهرستان خوی، محصولی جاافتاده برای اهالی منطقه ایجاد شد.


وی با بیان اینکه گل محمدی محصول خوب و فرآوری‌های جانبی زیادی دارد، اضافه کرد: برای نخستین‌بار نه تنها در استان آذربایجان‌غربی، بلکه در سطح منطقه فکر نمی‌کنم مزرعه ۵ هکتاری گل محمدی داشته باشیم و دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی برای نخستین‌بار به ایجاد چنین کاری اقدام کرد.


مدیر شرکت فناور گل محمدی مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی متذکر شد: البته اوایل نتوانستیم نیروی انسانی و امکانات لازم را مهیا کنیم و از طریق شرکت‌های خارج از دانشگاه آزاد اسلامی فراخوان دادیم و در نهایت مزرعه ۵ هکتاری ایجاد شد.
بیشتر بخوانید:


ایجاد بستری بومی، امن و انعطاف‌پذیر برای تحلیل علمی داده‌ها


ماشین‌آلات تولید مس در انتظار سرمایه‌گذار


دستگاهی برای ساخت تغذیه و تنظیم برنامه آبیاری گلخانه‌داران


امکان‌سنجی آنلاین فنی و اقتصادی طرح‌های بازار بهینه‌سازی انرژی
رشدی تشریح کرد: سال گذشته از سوی صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی هم از مزرعه گل محمدی فیلم و گزارش تهیه و در اخبار استانی پخش شد. مزرعه گل محمدی اکنون سال پنجم خود را پشت‌سر می‌گذارد و از نظر بازدهی و محصول به حد بسیار خوبی رسیده و استقبال بسیار زیادی از محصول این مزرعه می‌شود، به‌خصوص عرق(گلاب) و اسانسی که از گل‌های محمدی این مزرعه گرفته می‌شود و در منطقه مشتری زیادی دارد.


مدیر شرکت فناور گل محمدی مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی عنوان کرد: سعی می‌کنیم مزرعه گل محمدی را بیشتر توسعه دهیم و تا حد امکان در مزرعه یک سایت برای اسانس‌گیری و تهیه عرقیجات راه‌اندازی کنیم تا محصولات با برند دانشگاه آزاد به سایر مناطق ارسال شود.


به گزارش آنا، رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» به‌منظور معرفی و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت‌های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه با هدف ارائه بستری برای ایجاد کسب و کارهای نوپا و دانش‌بنیانی و فرصتی برای اشتغال‌آفرینی دانشجویان در چهلمین سالگرد راه‌اندازی این دانشگاه با شعار ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت، ۱۰۰۰ ایده و استارت‌آپ و ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق برنامه‌ریزی شده است.


رویداد ملی گام دوم (رویداد عصر امید) از هشتم تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ به مدت چهار روز در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران برگزار و بخشی از فعالیت ۴۰ ساله دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش نیروی انسانی، فرهنگ، اقتصاد، علوم پزشکی، علوم مهندسی، علوم انسانی و ... عرضه خواهد شد.


انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۰۶۲/انتهای پیام/

ارسال نظر