دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
03 فروردين 1398 - 12:26

فرانسه ایران را تحریم کرد/ ماهان‌ایر حق ورود به فرانسه را ندارد

پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به مقصد فرانسه از 12 فروردین متوقف می‌شود.
کد خبر : 369531
13971101000614_Test_PhotoN.jpg

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، بر اساس خبر منتشر شده در خبرگزاری‌های فرانسوی خطوط هواپیمایی ماهان از 12 فرودین اجازه پرواز به مقصد فرانسه را نخواهند داشت.


در حال حاضر سه خط هواپیمایی ماهان، ایران‌ایر و ایرفرانس (در حال تعلیق موقت) به‌صورت مستقیم از تهران به فرودگاه پرواز دارند.


شرکت هواپیمایی ماهان ایر هر هفته 4 پرواز از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه شارل دوگل پاریس فرانسه و ایران ایر نیز 2 پرواز از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه اورلی پاریس فرانسه انجام می‌دهند.


شرکت هواپیمایی ایرفرانس به بهانه «دو سال فعالیت با بازده اقتصادی ضعیف» پروازهای مستقیمش به تهران را از ماه اکتبر سال جاری به‌صورت موقت به حالت تعلیق درآورده است.


پروازهای شرکت هواپیمایی ایرفرانس سه‌بار در هفته میان فرودگاه بین‌المللی تهران و شارل دوگل پاریس در هشت آوریل ۲۰۱۶ افتتاح شد. خدمات حمل‌ونقل هوایی این شرکت در سال ۲۰۰۸ و در پی اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ایران متوقف‌شده بود.


پیش‌ازاین خطوط هواپیمایی ماهان در ماه ژانویه توسط کشور آلمان تحریم شده و اجازه پرواز به این کشور از اتحادیه اروپا را ندارد.


این تحریم‌ها در راستای تحریم‌های آمریکا صورت می‌گیرد؛ این در حالی است که اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی با خروج آمریکا از برجام تأکید بر پایبندی این کشورها به برجام و عدم تعهد به تحریم‌های آمریکا دارند.


اما از سوی دیگر وزیر خارجه آمریکا با تشویق تحریم‌کنندگان اروپایی ایران از دیگر کشورهای این اتحادیه درخواست کرده بود که برای بیشتر کردن فشارها به ایران به تحریم‌های آمریکا علیه ایران ملحق شوند.


تحریم‌های آمریکا در راستای اعمال فشار اقتصادی بر ایران است تا از این طریق ایران را مجبور به مذاکره و تن دادن به خواسته‌های خود کند؛ این در حالی است که دولت‌مردان کشورمان خواسته‌ها و زیاده‌خواهی‌های آمریکا را نادرست و غیرقابل‌مذاکره دانسته و تحریم‌های آمریکا را ظالمانه می‌دانند.


هنوز مسئولین رسمی در سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت هواپیمایی ماهان درباره این موضوع اظهارنظری نکرده‌اند و خبرنگار آنا در حال پیگیری این موضوع از مسئولین مربوطه است.


انتهای پیام/4092/پ


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته