دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 تير 1403 - 15:47

هشدار ایران نسبت به ماجراجویی جدید رژیم صهیونیستی در منطقه

هشدار ایران نسبت به ماجراجویی جدید رژیم صهیونیستی در منطقه
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران هرگونه تعدی و تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان را زمینه‌ساز تشدید تنش، بی‌ثباتی و ناآرامی در منطقه خواند.
کد خبر : 921525

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، «به استقبال تحولات نمی‌رویم، ولی در حمایت از ملت لبنان و امنیت این کشور در زمان مقتضی تردید نمی‌کنیم»، این را امروز شنبه، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد.

کنعانی هرگونه تعدی و تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان را زمینه‌ساز تشدید تنش، بی‌ثباتی و ناآرامی در منطقه خواند و گفت که مقاومت در لبنان، قدرتمندتر از هر زمان دیگری آماده دفاع از امنیت این کشور و شهروندانش است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه ایران حمایت از امنیت، مردم و مقاومت لبنان را برای خود اصل می‌داند، تصریح کرد که این رژیم باید متوجه پیامدهای هرگونه اقدام ماجراجویانه خود در منطقه به ویژه نسبت به لبنان باشد.

در حالی که ۹ ماه از تجاوز رژیم اسرائیل به غزه می‌گذرد و هیچ یک از اهداف اعلامی این رژیم محقق نشده، برخی از تسری جنگ به لبنان و درگیری بین رژیم اسرائیل و حزب‌الله لبنان سخن می‌گویند. «چارلز براون[» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هم گفته بود که حمله اسرائیل به لبنان خطر گسترش جنگ و درگیری شدید با ایران را افزایش می‌دهد.

در همین ارتباط، «علی باقری» سرپرست وزارت خارجه ایران چند بار هشدار داد که «لبنان جهنم بدون بازگشت برای صهیونیست‌ها خواهد بود.»

از سوی دیگر، نمایندگی ایران در سازمان ملل هم اخیراً اعلام کرد که حمله گسترده این رژیم به لبنان به «جنگی تمام عیار» تبدیل خواهد شد؛ آنگونه که «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان به صراحت اعلام کرد که «اگر جنگی بر ما تحمیل شود، دشمن پشیمان خواهد شد.»

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته