دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 خرداد 1403 - 17:35

اسرائیلی‌ها از ورود به نمایشگاه تسلیحاتی پاریس منع شدند

اسرائیلی‌ها از ورود به نمایشگاه تسلیحاتی پاریس منع شدند
دادگاهی در فرانسه حضور شهروندان اسرائیلی و غیراسرائیلی‌های مرتبط با شرکت‌های سازنده تسلیحات اسرائیل را در نمایشگاه بین‌المللی تسلیحاتی پاریس، موسوم به «یوروساتوری» منع کرد.
کد خبر : 917784

به گزارش گروه سیاست خبرگزای علم و فناوری آنا، پیش از صدور حکم روز شنبه دادگاه فرانسه مبنی بر منع حضور شهروندان و شرکت‌های اسرائیلی در نمایشگاه یوروساتوری ۲۰۲۴، دولت این کشور نیز حضور صنایع نظامی اسرائیل در این نمایشگاه را منع کرده بود.

مسئولان برگزاری نمایشگاه یوروساتوری ۲۰۲۴ پیش از این با وجود مخالفت دولت فرانسه با حضور صنایع نظامی در این نمایشگاه، اعلام کرده بودند که شهروندان اسرائیلی می‌توانند در نمایشگاه تسلیحاتی سال جاری شرکت کنند.

دادگاه شهر «بوبینی» در حومه پاریس با گسترش ممنوعیت علیه حضور شرکت‌های اسرائیلی، حکم داد که باید مانع از حضور افرادی شد که ممکن است برای شرکت‌های اسرائیلی به عنوان «واسطه» کار کنند.

این دادگاه در حکم خود به برگزارکنندگان نمایشگاه یوروساتوری ۲۰۲۴ دستور داده است با نصب تابلوهای بزرگ در ورودی این نمایشگاه، به‌طور روشن و رسمی تأکید کنند که شرکت‌های اسرائیلی و نمایندگان آن‌ها و همچنین هرگونه عوامل دیگری که با اسرائیل مرتبط هستند اجازه ورود به نمایشگاه یوروساتوری ندارند.

پیش از این قرار بود ۷۴ شرکت اسرائیلی در نمایشگاه پنج‌روزه یوروساتوری ۲۰۲۴ که از امروز دوشنبه ۱۷ ژوئن با حضور ۱۷۰۰ شرکت و ۶۰ هزار شرکت‌کننده از ۱۵۰ کشور شروع شده است، شرکت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته