دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 آبان 1402 - 21:08

هشدار یونیسف بابت شیوع وبا در غزه

هشدار یونیسف بابت شیوع وبا در غزه
یونیسف به دلیل کمبود آب سالم و اختلال در ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی در پی بمباران‌های غزه توسط ارتش رژیم موقت اسرائیل، خطر شیوع بیماری‌های عفونی در بین کودکان هشدار داد.
کد خبر : 880474

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) با توجه به آواره شدن ۸۰۰ هزار کودک در نوار غزه درباره خطر شیوع وبا هشدار داد.

یونیسف در این باره اعلام کرد که خطر جدی شیوع یک بیماری گسترده در سرزمین‌های اشغالی فلسطین وجود دارد.

صندوق کودکان سازمان ملل هشدار داد که وضعیت وخیم بهداشتی غزه نشان‌دهنده طوفان کامل برای تراژدی است و کمبود سوخت و بدتر شدن وضعیت بهداشتی در غزه، در محاصره شرایط را برای گسترش بیماری ایجاد کرده است.

یونیسف گفت بدون سوخت کافی، ما شاهد فروپاشی سرویس‌های بهداشتی در غزه خواهیم بود؛ بنابراین، علاوه بر خمپاره‌ها و بمب‌ها، یک شرایط بی‌نظیر برای گسترش بیماری ایجاد خواهد شد.

جیمز الدر، سخنگوی یونیسف در یک نشست خبری که به‌صورت مجازی از قاهره سخن می‌گفتۀ، افزود: این یک شرایط بی‌نظیر برای تراژدی است. ما با کمبود شدید آب، زباله پراکنده در شهرک‌های پرجمعیت، کمبود غیرقابل قبول توالت و محدودیت‌های شدید در شستن دست‌ها، بهداشت شخصی و نظافت مواجه هستیم.

الدر گفت که احتمال تلفات جانی در غزه به طور قابل‌توجهی تشدید شده زیرا تخمین زده می‌شود که ۸۰۰ هزار کودک در این منطقه از خانه‌های خود آواره شده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر