دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مسئول نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ آزاد آذربایجان غربی:

دانشجویان در بصیرت افزایی جامعه نقش کلیدی دارند

دانشجویان در بصیرت افزایی جامعه نقش کلیدی دارند
حجت‌الاسلام سجاد بیگی گفت: نقش دانشجویان در آگاهی بخشی، بصیرت افزایی جامعه و ایجاد شور و شعور انقلابی در سیطره قانون کلیدی است.
کد خبر : 880456

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام سجاد بیگی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی آذربایجان غربی در آیین استقبال از نودانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه نقش دانشجویان در آگاهی بخشی، بصیرت افزایی جامعه و ایجاد شور و شعور انقلابی در سیطره قانون را کلیدی دانست و اظهار کرد: دانشجویان باید با مطالعه، کنجکاوی و حضور فعال و موثر در جامعه، از اتفاقات پیرامون خود آگاهی به دست آورند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین توصیه‌های مقام معظم رهبری به جوانان، اخلاق، علم و معنویت است. دانشجویی موفق بوده که در برنامه‌های فرهنگی، نماز‌های جماعت و مراسم ملی حضور موثر داشته و به همه تحولات منطقه و جهان و اخبار آنها تسلط داشته باشد؛ چرا که این مسائل، راه روشن و بصیرت را نشان می‌دهند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی آذربایجان غربی با تبیین جایگاه نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه بیان کرد: نهاد رهبری در دانشگاه، پایه فرهنگی دارد و در برنامه‌های فرهنگی و سیاست گذاری در عرصه فرهنگ نقش مؤثری ایفا کرده و در تقویت کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی گام بر می‌دارد.

بیگی نظارت، حمایت و هدایت مجموعه دانشگاه را سه وظیفه اساسی این نهاد برشمرد و خواستار ارتباط بیش‌تر و تعامل رو در روی دانشجویان با این مجموعه شد.

وی تبعیت از قوانین و آیین‌نامه‌های دانشگاه را ضروری دانست و مطرح کرد: انتظار می‌رود دانشجویان در طول دوران تحصیل خود شئونات دانشجویی را در زمینه‌های مختلف رعایت کرده و در محیطی امن و با نشاط به تحصیل بپردازند.

تربیت قوه عاقله نیازمند اعضای هیئت علمی و دانشجویان مولد است

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی نیز با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حال تبدیل شدن به بزرگ‌ترین دانشگاه تمدن‌ساز است، گفت:: مأموریت این دانشگاه، تربیت قوه عاقله کشور و جوانانی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و برای این امر به اعضای هیئت علمی و دانشجویان مولد نیاز دارد.

محمدرضا ولیلو مهارت آموزی در حین تحصیل را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دانشگاه آزاد اسلامی دانست و اضافه کرد: در طرح پویش دانشگاه آزاد اسلامی دانشجویان همزمان با تحصیل، دو تا سه روز در هفته را در یکی از شرکت‌های متقاضی مشغول به کار می‌شوند و دستمزد آنها به عنوان شهریه دانشجو لحاظ می‌شود.

وی ادامه داد: دانشجویان شرکت کننده در طرح پویش، تجربه مفید در محیط کاری را کسب کرده پس از فارغ التحصیلی با آمادگی کامل وارد بازار کار شده و پس از فارغ التحصیلی، امکان استخدام در شرکت‌های معتبر را به دست می‌آورند.

دانشجویان انس با قرآن و جهت گیری الهی را در طول دوران تحصیل از یاد نبرند

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه خواستار مشارکت دانشجویان در برنامه‌های اجتماعی دانشگاه شد و توضیح داد: حضور در تشکل‌های دانشجویی مختلف و شرکت در برنامه‌های دانشجویی، جوانان را برای ورود به صحنه جامعه آماده‌تر می‌کند.

ولیلو با اشاره بر اینکه دانشجویان منتخبان جامعه بوده و جامعه از آنها الگو می‌گیرد، تشریح کرد: زمانی می‌توانیم در سطح جامعه اثرگذار باشیم که با شناسایی مشکلات مردم در راستای حل آنها فعالیت کرده و راهکار‌های مناسب ارائه دهیم. اگر دانشجویان برای تحصیل ریل‌گذاری مناسبی انجام داده باشند دانشگاه آزاد اسلامی بستر مناسبی برای دست‌یابی به هدف آنان بوده؛ همه رشته‌ها صلابت و استوار ذاتی دارد و مهم علاقه دانشجویان به رشته انتخابی خود در طول دوران تحصیل است.

وی خواستار مطالعه کامل قوانین و آیین‌نامه‌های دانشگاه توسط دانشجویان شد و تأکید کرد: ضروری است دانشجویان در طول دوران تحصیل شخصیت علمی و دانشگاهی پیدا کرده و با تقویت روحیه مسئولیت پذیری، خود را برای پست‌های مهم آینده آماده کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه دو قشر استادان و خانواده را از مهم‌ترین اقطاب تأثیرگذار در تربیت جوانان دانست و بیان کرد: خانواده‌ها با فراهم آوردن محیطی مناسب و بی‌دغدغه، زمینه رشد و شکوفایی جوانان را در کنار محیط مقدس دانشگاه فراهم آورند.

انتهای پیام/

ارسال نظر