دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
سرپرست دانشگاه آزاد آذربایجان غربی عنوان کرد؛

حمایت دانشگاه آزاد از بازرگانان با استقرار آزمایشگاه‌های مرجع در مناطق مرزی

حمایت دانشگاه آزاد از بازرگانان با استقرار آزمایشگاه‌های مرجع در مناطق مرزی
محمدرضا ولیلو گفت: دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در حوزه آزمایشگاه‌ها فعالیت‌های مؤثری انجام داده و با استقرار آزمایشگاه‌های مرجع در مناطق مرزی، کمک شایانی به بازرگانان و تولیدکنندگان می‌کند.
کد خبر : 878436

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدرضا ولیلو، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در دیدار با قاسم کریمی رئیس اتاق بازرگانی ارومیه اظهار کرد: این دانشگاه در حوزه آزمایشگاه‌ها فعالیت‌های مؤثری انجام داده که برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی آزمایشگاه همکار غذا و دارو دانشگاه آزاد اسلامی ماکو با همکاری منطقه آزاد و راه‌اندازی آزمایشگاه تجزیه غذایی در مرز رازی خوی از نمونه‌های آن است که  کمک شایانی به بازرگانان و تولیدکنندگان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اخذ مجوز از اداره استاندارد با درجه عالی برای همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه درباره آموزش حوزه آزمایشگاه‌ها عنوان کرد: همه آموزش‌های لازم در حوزه آزمایشگاه‌ها توسط کارکنان و اعضای هیئت علمی واحد ارومیه به نهاد‌های مختلف فعال در این عرصه ارائه می‌شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با تأکید بر اینکه طرح پویش به‌عنوان طرح اشتغال همزمان با تحصیل دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند در گسترش همکاری این نهاد با اتاق بازرگانی مؤثر واقع شود، اضافه کرد: دانشجویان در این طرح در کنار آموزش تئوری دروس با حضور در شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدی مهارت‌های لازم را در زمینه رشته تحصیلی خود فراگرفته و مقدمات لازم برای اشتغال آینده خود را فراهم می‌کنند.

ولیلو با اشاره بر اینکه از اردیبهشت‌ماه سال جاری تاکنون تعداد ۸۰۰ دانشجو در قالب طرح پویش در حال فعالیت هستند، مطرح کرد: در شرایط کنونی حضور دانشجویان در طرح پویش یکی از مهم‌ترین مطالبه‌های والدین دانشجویان در زمان ثبت‌نام است و دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با همکاری اتاق بازرگانی می‌تواند تعداد بیشتری از دانشجویان را تحت پوشش این طرح قرار دهد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های این دانشگاه در راستای حل مشکلات مردم و منطقه است، توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی ۶۵۰ دوره مهارتی با مدرک معتبر و قابل ترجمه برگزار می‌کند و اتاق بازرگانی نیز می‌تواند در زمینه‌های فعالیتی خود درباره برگزاری این دوره‌ها با دانشگاه مشارکت داشته باشد. مجموعه فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در طول سال‌های اخیر موجب اعتماد مضاعف خانواده‌ها به این دانشگاه شده به‌گونه‌ای که افزایش جذب دانشجو در سال‌های اخیر در این دانشگاه با وجود کاهش تعداد دانشجویان در سایر مراکز علمی، مقید همین موضوع است.

تفاهم‌نامه‌ همکاری دانشگاه آزاد و اتاق بازرگانی منعقد می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه نیز با اشاره بر اینکه یکی از رسالت‌های اتاق بازرگانی موضوع آموزش در راستای بهره بری بالا در صنعت، کشاورزی و معادن است، خواستار افزایش همکاری اتاق بازرگانی با دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی شد.

قاسم کریمی با بیان اهمیت تبدیل علم به ثروت گفت: تفاهم‌نامه‌ای که در روز‌های آینده مابین دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی و اتاق بازرگانی منعقد می‌شود، باب همکاری این دو نهاد را بیش‌ازپیش باز کند.

وی تبیین کرد: دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است و اگر این نیروی انسانی متخصص بتواند دانش و مهارت خود را در عرصه تولید و صنعت به کار ببرد، موجب پیشرفت خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه با اشاره بر اینکه ارتباط صنعت با دانشگاه تأثیری تعیین‌کننده در رشد اقتصادی منطقه دارد، بیان کرد: آموزش و ارتقای دانش دانشجویان و آماده کردن آنان برای حضور در بازار کار و شناخت و برطرف کردن نیاز‌های تحقیقاتی بخش صنعت و به‌روز نگه‌داشتن آن از وظایف دانشگاه‌ها در این ارتباط دوسویه است که دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه در این راستا موفق عمل می‌کند.

کریمی با اشاره ظرفیت‌های بی‌بدیل استان در حوزه کشاورزی خواستار ورود دانشگاه آزاد اسلامی به این مقوله و کمک به کشاورزان در زمینه افزایش بهره‌وری و افزایش تولید باکیفیت محصولات کشاورزی شد.

وی ظرفیت علمی و توانمندی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت مهارتی را مهم ارزیابی کرد و افزود: اتاق بازرگانی در راستای رسالت آموزشی خود آماده همکاری با دانشگاه در زمینه برگزاری هر چه‌بهتر این دوره‌ها است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته