دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 آبان 1402 - 14:03
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس:

حماس ساختار امنیتی سازمان ملل را تغییر می‌دهد

حماس ساختار امنیتی سازمان ملل را تغییر می‌دهد
محمد رضا قائدی گفت: حماس باعث فروپاشی اسرائیل و نیز تغییر در ساختار امنیتی سازمان ملل و ایجاد دگردیسی‌های جدید خواهد شد.
کد خبر : 878036

به گزارش خبرنگار علم و فناوری خبرگزاری آنا، محمد رضا قائدی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس در جلسه شورای تخصصی ستاد شاهد و امور ایثارگران این دانشگاه اظهار کرد: اتفاقات اخیر در سرزمین فلسطین و غزه موجبات همراهی مردمان عالم اسلام را فراهم کرده و این گروه کوچک از جبهه مقاومت یعنی گروه حماس باعث فروپاشی اسرائیل، افول آمریکا، تغییر در ساختار امنیتی سازمان ملل و ایجاد دگردیسی‌های جدید خواهد شد.

وی افزود: جانفشانی‌هایی که در این جبهه و جبهه‌های جنگ هشت ساله مشاهده می‌کنیم، این وظیفه دانشگاه را در حفظ حرمت شهدایی که خون خود را در راه اسلام و کشور فدا کرده اند سنگین‌تر می‌کند و باید هر چه در توان داریم در راستای پاسداشت خانواده شهدا و جانبازان به‌کار ببریم.

لزوم تداوم فرهنگ ایثار و مجاهدت

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی فارس نیز با اشاره به دشواری استمرار و تداوم فرهنگ ایثار و مجاهدت، خواستار توسعه و گسترش فرهگ ایثار میان عموم مردم از طریق یادکردن از مجاهدان و مجاهدپروران و خانواده‌های آنان شد.

حجت‌الاسلام مهدی یعقوبی اضافه کرد: راه استمرار شکوفایی انقلاب اسلامی که نهال آن با تلاش حضرت امام خمینی (ره) غرس شده توجه به داشته‌های ما در طول سال‌های بعد از انقلاب است و وظیفه داریم که این داشته‌ها را به نسل حاضر بازگو کنیم و تبیین گری را با توجه به فرهنگ ایثار سرلوحه امور خود قرار دهیم 

خسرو کدخدایی مدیر ستاد شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی نیز با ارائه گزارشی از روند برگزاری هشتمین دوره جشنواره جایزه ملی ایثار، خواستار برنامه ریزی برای تجلیل از دانشجویان ممتاز جامعه هدف گروه الف(دانشجویان با معدل بالای ۱۷) شد و گفت: پیشنهاد می‌شود در قالب تفاهم نامه‌ای دانشجویان دارای طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه علوم انسانی و موضوعات دفاع مقدس، موضوعات رفتاری و نوع ارتباطات فردی و اجتماعی و ... که با بالغ بر ۲۴ موضوع متفاوت می‌توان ارائه کرد، شناسایی و مورد تجلیل و قدردانی قرار گیرند.

توسعه کسب و کار با  برگزاری دوره‌های مهارت محور

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار گران فارس به اهمیت برگزاری دوره‌های مهارت محور به منظور توسعه کسب و کار، فراهم کردن ایجاد اشتغال و آینده نگری برای دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیلی، اشاره و خواستار توجه و تمرکز دانشگاه در برنامه ریزی و اجرای چنین دوره‌هایی شد. 

ابراهیم بیانی ادامه داد: با توجه به نقش سازنده اردو‌های راهیان نور در تقویت امید آفرینی نسل جوان باید در برگزاری این اردو برای دانشجویان گروه الف در برنامه دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته