دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

کنگره علوم انسانی ۲۲ آبان در فرهنگستان علوم برگزار می‌شود

کنگره علوم انسانی ۲۲ آبان در فرهنگستان علوم برگزار می‌شود
هفتمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی و ششمین دوره جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر از اساتید، محققان و دانش پژوهان کشور و با همکاری ۵۴ مرکز علمی داخلی و خارجی در تاریخ دوشنبه ۲۲ آبان ماه در فرهنگستان علوم برگزار می‌شود.
کد خبر : 877346

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، کنگره علوم انسانی ۲۲ آبان ماه در فرهنگستان علوم برگزار می‌شود.

در ۷ دوره از برگزاری کنگره؛ ۳۳۰۸ مقاله به کنگره ارسال شده و تعداد کل چکیده و مقالات دریافتی ۳۸۶۳ عدد است. تعداد کل مقالات پذیرفته شده در شش دوره کنگره ۷۰۷ مقاله و تعداد کل داوران ۹۵۰ داور است.

تعداد نشست‌های علمی داخلی برگزار شده به غیر از خود کنگره بیش از ۱۰۰ نشست است و به صورت حضوری ۲ نشست در کشور‌های لبنان و افغانستان برگزار شده است.

تعداد کل مراکز همکار در دوره‌های مختلف بیش از ۶۰ مرکز است که ۳۸ نفر عضو شورای علمی کنگره هفتم و ۱۹۸ نفر عضو کمیته علمی کمیسیون‌های کنگره هفتم هستند.

تعداد چکیده و مقالات دریافتی ۵۱۰ عنوان و تعداد مقالات کامل ۳۳۵ مقاله و تعداد کمیسیون‌های کنگره هفتم ۱۵ کمیسیون تخصصی است.

تفاوت این دوره نسبت به دوره‌های قبل استفاده از موضوعات و چالش‌های روز جامعه در محور‌های فراخوان کمیسیون ها، حرکت به سمت استخراج و چالش‌های روز جامعه در محور‌های فراخوان کمیسیون ها، حرکت به سمت استخران نظام مسائل کمیسیون‌ها و تلاش برای افزایش تولید محصولات و خروجی‌های قابل دسترس علوم انسانی اسلامی است.

هفتمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی و ششمین دوره جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر از اساتید، محققان و دانش پژوهان کشور و با همکاری ۵۴ مرکز علمی داخلی و خارجی در تاریخ دوشنبه ۲۲ آبان ماه در فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ کمیسیون‌های تخصصی از ۲۳ آبان در شهر قم و تهران برگزار می‌شود و تا ۱ آذر ادامه دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته